Округ №23: спостерігачів не пускали в ОВК

У 23-му виборчому окрузі окружна виборча комісія пішла відпочивати, не встановивши результати виборів, а працівники поліції перешкоджали діяльності спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА.

Інцидент трапився 19 липня у Маневичах, ‒ повідомляють у ГМ.

Станом на 22:50 19 липня у 23-му виборчому окрузі результати виборів не були відомі. Приміщення окружної виборчої комісії зачинили, ОВК була відсутня на робочому місці у повному складі. У приміщенні знаходилося двоє правоохоронців, які відмовлялися представитись, не пред’являли на прохання спостерігачів ОПОРИ документи, не пускали спостерігачів у приміщення ОВК.

Прибувши до ОВК, спостерігачі ОПОРИ помітили у приміщенні, де працює окружна виборча комісія, двох осіб у міліцейській формі. Відповідні особи відчинили двері і повідомили, що ОВК не працює, а тому у приміщення нікого не впустять. Після того як спостерігачі представились і показали посвідчення, правоохоронці зачинились у приміщенні ОВК, відмовились назватись, відмовились пред’явити документи. Після кількахвилинної розмови один з правоохоронців все ж показав службове посвідчення працівника поліції, втім, двері до ОВК не відчинив.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА звернулись до Маневицького РВ ГУ НП у Волинській області, де написали заяву щодо порушення їхніх прав. Дільничний інспектор прийняв заяву та отримав пояснення від координатора Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Катерини Шарпатої щодо інциденту в ОВК.

Координатор ОПОРИ на Волині взяла коментар у голови ОВК у 23-му виборчому окрузі Світлани Демчук щодо бездіяльності комісії.

«Комісія продовжує виправляти технічні помилки в опрацьованих даних. Завтра о 9:00 ОВК продовжить свою роботу. На 13:00 заплановане засідання ОВК щодо визначення результатів виборів», ‒ повідомила Світлана Демчук.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» з моменту закінчення голосування окружна виборча комісія розпочинає засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. На цей час члени окружної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії.