Луцьк: атошникам не передбачили квартир у новобудові

У скандальній новобудові на вулиці Огієнка у Луцьку, попри обіцянки, квартир для атошників не передбачили.

Про це йдеться в публікації «Як із навчального закладу зробити житловий комплекс депутата: земельна схема» Четвертої влади.

Зокрема, попередньо йшлося про 8 відсотків квартир, передбачених для учасників АТО. Інвестори переконують, що надати житло для учасників немає жодних юридичних підстав, навіть попри передбачений пункт у рішенні міської ради.

Володимир Никитюк каже, що, згідно із законом «Про регулювання містобудівної діяльності», міська рада не має права укладати інвестиційні угоди. Те ж саме казав і Леонід Карабан – начальник управління капітального будівництва.

«Якщо рішення приймається і в ньому є такий пункт – в рамках інвестиційної угоди передбачити 8% квартир для учасників АТО – і це виявляється «нікчемним» – навіщо приймати таке рішення? Ви голова цієї комісії були, контроль покладений на вас», ‒ йдеться в публікації.

«Встає депутат – пропоную 8% внести в інвестиційну угоду. Іде аудіозапис. Хто за це? Проголосували. Після того роздрукували аудіозапис, підписали, дали. Я говорю начальнику земельного управління – а як це? А він – а це ніяк. Тому що місто якщо буде мати гроші – воно вступить в інвестиційну угоду з фірмою. Якщо не буде мати гроші – не вступить. А я говорю – а чому написали іменно інвестиційна угода? А по другому ніяк не напишеш. Хто б підписав таке рішення сесії якби написали наприклад – взяти 8% міськраді просто без інвестиційної угоди? Хто підпише собі смертний приговор в корупції? Прокурор зразу скаже, що це незаконне рішення сесії тому що порушили закон такий то», ‒ коментує Никитюк.

«По документах юридичних на сьогодні немає ніяких підстав», ‒ відповів Никитюк на питання про те, чи таки отримають атомники житло в будівлі.

ЧИТАТИ: ЖК «Центральний»: історія з поворотами

«Вам же пояснили, що з голосу була внесена пропозиція. Ні земельна комісія, ні управління земельних відносин не займаються квартирами. Інвестиційними угодами може займатись управління капітального будівництва, міська рада», ‒ коментує ситуацію юрист підприємства.

Склалось враження, що формулювання «інвестиційна угода» з’являється у рішенні не випадково – воно ніби щось і передбачає для громади, але водночас ні до чого не зобов’язує. Тобто, чиновники прописали у рішенні те, чого і не збирались виконувати. Бо із пропозицією інвестиційної угоди до забудовника не звертались. Вочевидь, громаду повинне тішити те, що їй хоч щось передбачають у своїх рішеннях обранці, ‒ зазначають автори статті.

«Разом з тим пан Никитюк переконував нас, що від себе дає квартири для бійців у цій новобудові, наводячи цитати зі Святого Письма. Однак не захотів сказати кількість таких квартир та їхніх власників. Сказав що розповість це після завершення будівництва», ‒ додають журналісти.