Доброволець розповів, чому після демобілізації став радником Романюка

Новий керівник Волинського обласного координаційнаційного центру допомоги учасникам АТО та голова громадської ради при Луцькому міському голові Юрій Дмитрук розповів про пріоритетні напрямки роботи громадської ради.

Про це повідомляє Волинська газета.

Нагадаємо, що представили очільника центру під час оперативної наради голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика 18 липня.

Окрім нещодавнього призначення Дмитрук також є головою громадської ради при Луцькому міському голові. Окрім цього, він – капітан запасу ЗСУ. Із початком війни чоловік пішов воювати добровольцем у складі тербатальйону «Волинь». А після демобілізації став одним із засновників Волинської спілки ветеранів Антитерористичної операції.

До того, як очолити громадську раду при мері Луцька, ви мали великий досвід громадської роботи?

Не дуже. Але тривалий час очолюю благодійний фонд «Європейський дім». Разом із однодумцями ми активно допомагали окремим людям і цілим колективам. Велику підтримку надавали школам, лікарням. Із початком АТО з благодійними вантажами їздили на Схід.

Що спонукало взяти на себе обов’язки, які не приносять матеріального задоволення?

Просто прийшовши з війни, вирішив продовжувати активну роботу на благо людей, аби не було образ, що «от ми воювали, а зміни не настають».

Чи розробили ви з членами громадської ради стратегічний план роботи на наступні роки?

Громадська рада згуртувала колектив із 25 професіоналів. Якраз зараз ми працюємо над розробкою стратегії нашої роботи. Бо поставили собі за мету сформувати не «орган для галочки», а дійсно дієву структуру, яка стане зв’язною ланкою між жителями Луцька та владою.

Які зі сфер життя міста пріоритетні для громадської ради?

Охопити все й відразу ми, ясно, не зможемо. Думаю, перше, що сьогодні хвилює людей, – висока ціна за комуналку. Тому насамперед будемо працювати в напрямку втілення енергоощадних технологій. Це що стосується допомоги конкретній людині. А загалом для Луцька – будемо дбати про його розвиток і красу.

В обговоренні яких стратегічних для міста питань уже брала участь новосформована громадська рада?

Ми були залучені до обговорення кандидатур на посаду директора комунального підприємства «Луцьктепло». Кожного з претендентів слухали, оцінювали (зізнаюся, й дебати виникали). А потім озвучили свої рекомендації Луцькому міському голові Миколі Романюку.

Рішення членів громадської ради при Луцькому міському голові має дорадчу функцію. Чи завжди прислухається до вашої думки Микола Романюк?

Якщо говорити про призначення директора КП «Луцьктепло», то наші рекомендації були почуті, але керівником було призначено іншу людину. Вочевидь, на те були вагомі причини.

Яким чином плануєте відстоювати позицію громадської ради, якщо її думку влада ігноруватиме?

Зараз із 25 членів громадської ради ми сформуємо три комісії, які займатимуться соціальним, правовим і гуманітарним напрямками. Члени комісій зустрічатимуться із жителями Луцька, будуть приймати і опрацьовувати звернення, скарги, пропозиції лучан та подаватимуть у документальному вигляді на розгляд міською радою.

А якщо не буде належної реакції – важелів впливу багато. Спершу спробуємо з’ясувати причини ігнорування, знайти компроміс (бо я – прихильник демократичних шляхів вирішення проблем). А якщо ні – маємо надійний тил: громадських активістів, організації, учасників АТО. Бо для того ми й створені, щоб не дозволити ігнорувати думку людей.