Волинь: викрили будівельні махінації на 1,7 мільйона

У Волинські області два будівельні підприємства не сплатили 1,7 мільйона пайової участі.

Махінацію викрила податкова міліція, ‒ повідомляють у прес-службі ДФС Волині.

Зокрема в одному випадку через зловживання уповноваженими службовими особами підприємства до міського бюджету Луцька не потрапило 447 тисяч гривень. Товариство будувало житловий будинок площею понад 5000 квадратних метрів в одному з мікрорайонів та ще у 2014 році здало його в експлуатацію. «Договір про пайову участь не укладався, оскільки службові особи замовника та інвестора цього проекту не звертались із заявою щодо проведення розрахунку розміру пайової участі», ‒ пояснили правоохоронцям у Луцькій міській раді.

Як наслідок, бюджет міста недоотримав 447 тисяч гривень пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

В іншому випадку товариство, що здійснювало будівництво одного з торгівельних центрів на території Луцького району теж своєчасно не звернулося з заявою до сільської ради про пайову участь. Проте у 2010 році об’єкт площею 5000 квадратних метрів здали в експлуатацію. Відповідно до формули розрахунку пайової участі, посадовці цього ТОВ ухилилися від сплати 1 мільйона 233 тисяч гривень.

За фактами слідчі внесли відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.2 ст. 364-1 КК України як зловживання службовими особами з метою одержання неправомірної вигоди. Відповідальність передбачає покарання у вигляді штрафу від 400 до 900 НМДГ або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.