У Ковелі досі не можна купатися – Турія забруднена фекаліями

Вміст небезпечних мікроорганізмів у ковельській річці Турія перевищує норму у 50 разів.

Про це інформує ПроКовель.

Через невідповідність санітарним нормам води в Турії купальний сезон досі не розпочався. Днями міському голові Олегу Кіндеру надійшов лист від Ковельського міськрайонного відділу ДУ «Волинський обласний центр держсанепідслужби України», в якому йдеться про результати лабораторних досліджень води на вміст лактозопозитивних кишкових паличок. За словами  начальника міського відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Юрія Дідковського, епідеміологи цього разу з’ясували, що показник перевищує норму вже в 50 разів.

До слова, у червні, на початку купального сезону червня, санстанція перевірила воду  в акваторії  міського пляжу, пляжу санаторію матері і дитини «Турія» та водосховища. І, як йдеться на офіційному веб-сайті Ковельської міської ради, «згідно з результатами лабораторних досліджень встановлено, що вода не відповідає нормативам за мікробіологічними показниками. І це може призвести до виникнення спалахів гострих інфекційних хвороб серед населення. Враховуючи викладене, виконавчий комітет Ковельської міської ради  попереджає, що купатися  в річці Турія у вищезгаданих місцях небезпечно». Тоді лабораторні дослідження показали, що вміст небезпечних мікроорганізмів більший за норму в 48 разів.

«Брали на аналіз проби води в один час в одному місці дві лабораторні групи Ковельська і Турійська, а результати різні. В них немає палички , а в нас – є. А в Задибах (село в Турійському районі) паличка пропадає», – прокоментував ситуацію Дідковський.

Також він озвучив резюмуючу частину листа Ковельського міськрайонного відділу ДУ «Волинський обласний центр держсанепідслужби України», який надійшов на ім’я міського голови: «Враховуючи вищевикладене можна стверджувати про фекальне забруднення річкової води, можливий негативний вплив на здоров’я мешканців під час купання і необхідність до обстеження вище по течії для встановлення причин забруднення».

Керівник комунального підприємства ТМ «Ковельтепло» Володимир Бойко, який доповідав на цій нараді з іншого питання, порадив спеціалістам відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки, керівникам міста обговорити проблему на засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради, прийняти радикальне, дієве рішення, або ж шукати шляхи виходу на рівні області.