Новий нардеп від Волині: хто вона

Серед усіх кандидатів на проміжних виборах до Верховної Ради у 23-ому окрузі найбільш активною була кандидатка Всеукраїнського об`єднання патріотів «УКРОП», професорка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, заступниця голови фонду «Тільки разом» Ігоря Палиці Ірина Констанкевич. Про це свідчить і ранній старт кампанії кандидата, і обсяги грошей, витрачених на агітацію.

І хоча офіційні результати проміжних виборів ще не оголошені, однак і інформація на сайті ЦВК свідчить про перемогу Ірини Констанкевич з великим відривом.

 

БІОГРАФІЯ

У Луцьку Ірина Мирославівна – відома людина. З 1987 року вона працювала у Волинському державному університеті, який сьогодні всі знають як Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Пройшла всіма щаблями кар’єрної драбини. Починала на посаді викладача української мови та літератури на підготовчому відділенні.

У 2003-му стає завідувачем кафедри української літератури. А за три роки займає крісло проректора з навчально-виховної роботи університету.

Серйозні зміни у житті Ірини Констанкевич настають в 2012 році, коли вона приєднується до команди щойно обраного народного депутата від Луцька Ігоря Палиці. У грудні вона стає заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк».

За короткий час Ірина Констанкевич робить політичну кар’єру. У березні 2013 року вона – член виконкому Луцької міської ради. З січня 2014 р. – депутат Луцької міської ради від виборчого округу № 5, учасник депутатської групи «Новий Луцьк».

А в 2015 році на місцевих виборах обрана депутатом Волинської обласної ради за списками партії «УКРОП».

 

ДЕКЛАРАЦІЯ

Для того, аби дізнатися наскільки чесна кандидатка-переможець з виборцями, ми вирішили проаналізувати її декларацію про майно і доходи за 2015 рік.

Ірина Констанкевич проживає з чоловіком, дочкою і сином в Луцьку. Її чоловік – відомий адвокат Микола Сорокопуд, родом із Сумщини. Доходи чоловіка в десятки разів перевищують доходи Ірини Констанкевич.

За 2016 рік вона заробила 61 тисячу 114 гривень. Тоді як заробітна плата Миколи Сорокопуда – 302 тисячі 890 грн. В інших колонках декларації про доходи не вказано.

Серед майна, що перебуває у власності майбутньої народної депутатки, квартира в Луцьку у спільній власності площею – 59, 6 кв.м. (25% частка), придбана в 2014 році.

А от більшістю майна, зокрема, земельними ділянками в селах поблизу Луцька, Боголюбах та Тарасовому, володіє її чоловік.

Земельна ділянка площею 19, 96 соток в Боголюбах отримана в приватну власність шляхом договору купівлі-продажу в 2014 році.  На кадастровій карті видно, що земля призначена для ведення особистого селянського господарства і будівництва поки що там немає.

 

13706085_1271831929508631_450487817_n (1)

 

Має у власності адвокат і земельну ділянку  в селі Тарасове площею 12, 24 сотки.

В Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вдалося знайти ще одну земельну ділянку у власності Миколи Сорокопуда, призначену для будівництва та обслуговування господарських споруд в селі Зміїнець площею 23, 97 соток, отриману за договором іпотеки в 2007 році.

Ірина Констанкевич володіє автівкою «FordFiesta» 2011 року випуску. У її чоловіка «HondaAkord» 1995 року випуску.

 

Аріна КРАПКА, Анатолій КОТЛЮК