Нововолинським освітянам погасять борг із зарплати

Нововолинському ВПУ погасять заборгованість за червень за рахунок державної субвенції.

Питання освітян розглядали під час чергової сесії Нововолинської міської ради, ‒ повідомляє ВРД НТУ.

Понад мільйон гривень заробітної плати і стипендії не отримали у червні працівники й учні Нововолинського вищого професійного училища. Колектив навчального закладу звернувся за допомогою до депутатів міської ради.

«Шановні депутати! Педагогічний колектив Нововолинського ВПУ звертається з проханням внести на розгляд сесії міської ради питання погашення заборгованості із заробітної плати за червень 2016 року. Через невизначеність щодо фінансування порушується термін виплати стипендій учням і заробітної плати працівникам, що веде до несплати податків і зборів. Станом на сьогодні наша заборгованість становить 990 тисяч заробітної плати, відсутні й оздоровчі, 264 тисячі – комунальні послуги і 125 тисяч – стипендія учнів. У нашому училищі із 157 чоловік 101 проживає у місті Нововолинську. Сплачували податки. Тільки у минулому році заплатили 2 мільйони 800 тисяч, а сьогодні ми йдемо із протягнутою рукою і ледве не падаємо на коліна!» ‒ каже викладач училища Євген Кліндухов.

Згідно з рішенням обласної ради, у зв’язку з тим, що з 30 травня цього року ВПУ зареєстроване в Іваничівському районі, воно включене в перелік державних навчальних закладів, що фінансуються з обласного бюджету. Щоправда, з 1 липня. Міський бюджет училище не фінансує, наголосив міський голова Віктор Сапожніков.

«Посилаючись на законодавство, ми розглянули це питання. Обгрунтовуючи законами, ми звернулися до обласної ради щодо фінансування училища. Враховуючи те, що ми не можемо його сьогодні фінансувати, треба просто написати, що ми не маємо права. Маючи це рішення, ви зможете подати в суд на нас, ви зможете подати в суд на обласну раду, на обласне управління освіти», ‒ каже він.

Конфлікту ситуацію таки вдалося вирішити. Нововолинському ВПУ погасять заборгованість за червень за рахунок державної субвенції.