Луцьк: змінять систему голосування за громадські ініціативи

Голосування за допомогою системи Bank ID та змінена структура робочої групи, – такі зміни внесуть до процедури відбору громадських ініціатив.

Про це заявив заступник міського голови Луцька Сергій Григоренко під час засідання бюджетної комісії Луцької міської ради, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

З його слів, раніше були нарікання громади на чесність процедури голосування та ймовірні накрутки. Відтак, разом з представниками громади напрацювали зміни до програми, які покращать механізм вибору ініціативи.

Зокрема, якщо раніше голосували з прив’язкою до мобільного номеру, то тепер для цього використовуватимуть систему Bank ID. Таким чином, проголосувати зможе тільки той, хто має банківську картку і лише один раз, що зі слів Григоренка, «на 99% унеможливить накрутки».

Внесли зміни і до структури робочої групи щодо відбору ініціатив. Якщо раніше група складалася переважно з чиновників, то відтепер до неї входитиме по третині депутатів, членів виконкому та громадськості.

Окрім того, Григоренко запропонував запровадити можливість віддавати один голос лише за одну ініціативу, адже раніше можна було обрати три довільних. Проте, цю ініціативу не підтримали члени комісії.