Якщо дерева заважають реконструкції, їх потрібно зносити, ‒ головний еколог Луцька

Головний еколог Луцька Анатолій Гламазда переконаний, що коли йдеться про реконструкцію вулиці Лесі Українки, то справа не повинна стояти за деревами.

«Звичайно, зменшення кількості дерев – це негативне явище, але особисто я думаю, що реконструкція вулиці – це добра справа і робити її треба. Якщо дерева стоять на заваді реконструкції вулиці, їх однозначно потрібно зносити», ‒ сказав він в інтерв’ю виданню Волинь 24.

«Якщо ви міняєте плитку чи паркет у себе вдома і місцями він затерся, а місцями ще нормальний, ви будете його частково залишати? Ні! Якщо зноситься, то зноситься все», ‒ додав Гламазда.

Головний еколог нагадав, що проект передбачає посадку такої ж, а то й більшої кількості дерев, що там була.

«До того ж ті дерева вже неестетичні, їх корені підривають бруківку. Якщо одні дерева залишити, а інші зрубати і на їх місці посадити нові, це не буде гарно виглядати», ‒ каже посадовець.

Проте Гламазда зазначає, що «підхід» до реконструкції вибрали неправильний. «Інша справа, що дерева почали рубати зненацька. Навіть я сам не знав. Спочатку треба було почепити банери з проектом реконструкції, пройти загальне обговорення, щоб люди знали, що і як робитиметься, а тоді вже починати вирізувати. Тут неправильний підхід», ‒ переконаний він.