У нас не вміють пишатися історичною спадщиною, – активіст

Містечко Олика у Ківерцівському районі може стати туристичною перлиною, якщо інвестувати гроші.

Про це у соціальній мережі Facebook написав громадський активіст Олександр Ніколайчук.

На думку активіста, не вміють «у нас» ні берегти, ні цінувати, ні пишатися своєю історичною спадщиною та славним минулим.

«Переконався укотре. Кажуть, що у селищі кожен другий причетний до роботи на психлікарню, котра розміщена у замку сім’ї Радзивілів, що Олика вимре без цього закладу. Краще б усі були причетними до грандіозної туристичної місцини. Краса неймовірна, ландшафт офігенний, аура заворожує. Якщо на мить собі уявити усе відреставрованим, помитим, обсадженим та доглянутим… І люди були б іншими. Побачити увечері тверезого чоловіка – рідкість», – пише він.

За словами Ніколайчука, підвезли незнайомця, що вже років з 50, як виїхав із Олики та мешкає у Києві. «От він із захопленням та гордістю відгукувався та розповідав про свою малу батьківщину, порадував щиро…» – йдеться в дописі.

«Хотілося б, аби почули та задумалися можновладці та інвестори у забудову Луцька дев’ятиповерхівками здебільшого у не дуже доречних місцях. Не лише в Олиці, у Луцьку, гроші лежать під ногами, інвестуй і коси. А біля тебе ще й десятки, сотні, тисячі краян багатітимуть. Тільки є проблема одна. Серйозна. Скоробагатьком не станеш. Бо інвестицій там на десятиліття… Але прописних істин ще ніхто не відміняв. Із собою туди не забереш нічого. Живемо на землі ми до тих пір, доки про нас добрим словом згадують», – зазначає Олександр Ніколайчук.