Стиром хочуть возити пісок, – Гламазда

Річку Стир хочуть розчистити для річкового транспорту.

Про це розповів головний еколог Луцька Анатолій Гламазда в інтерв’ю виданню Волинь 24.

Гламазда зазначив, що в найближчих планах ‒ розчистити річку від дерев. Це, на його думку, сприятиме якості води в водоймі, зокрема вирішить проблему трупів тварин, яких скидають в річку. «Трупи тварин можуть пливти сюди з Берестечка і транзитом йти далі. Не думаю, що той, хто живе в Луцьку, може кинути в Стир мертвого собаку чи свиню. Але як з цим боротись? Тож не перекриєш річку. Єдиний вихід – розчистити річку від дерев, що невдовзі і планується. Тоді ті ж трупи швидше нею проходитимуть. А як по-іншому боротись? Ходив я до річки, розпитав людей, чи хтось бачив, щоб щось пливло. Ніхто нічого не бачив», ‒ каже він.

За словами посадовця, розчистка водойми нічого не коштуватиме бюджету Луцька, адже за це хоче взятися фірма «Річковий порт Луцьк».

«Для міського бюджету це нічого не коштуватиме, тому що ми хочемо співпрацювати з фірмою «Річковий порт Луцьк». Це підприємство хоче возити пісок річковим транспортом. Вони готові вкласти в це гроші, розчистити русло від дерев, що попадали у воду», ‒ повідомив Гламазда.

«Дозвіл комісії на знесення дерев вже є, тому можливо це вдасться зробити найближчим часом. Це добра справа для міста. Планується прибрати біля 320 дерев, 70 з яких вже лежать у воді», ‒ додав він.