Спостерігачі назвали основні порушення на маневицькому окрузі

Кандидати, які балотувалися до Верховної Ради по одномандатному виборчому окрузі № 23 на Волині, допускалися різноманітних порушень.

Про це сьогодні, 18 липня, під час прес-конференції розповіла представниця громадянської мережі «Опора» Катерина Шарпата, – пише ВолиньPost.

Як розповідає Катерина Шарпата, ще до початку передвиборчої кампанії кандидати здійснювали різні порушення. Проте їх основними формами активності незмінно залишалося розміщення повідомлень у ЗМІ, розповсюдження друкованої агітаційної продукції, зустрічі з виборцями, де найактивніше себе проявили Олександр Пирожик та Людмила Кирда. А ось розміщення білбордів змогла собі дозволити лише Ірина Констанкевич. Усі кандидати брали активну участь у різних заходах, зокрема святкування Дня селища у Маневичах, Колках та інших.

Проте упродовж усієї виборчої кампанії спостерігачі неодноразово звертали увагу, що Ірина Констанкевич використовувала кошти благодійного фонду “Тільки разом” Ігоря Палиці, у якому, як відомо, займає посаду заступника голови правління.

Зокрема, завдяки цьому благодійному фонду кандидат отримала можливість уникнути офіційного та прозорого декларування витрат на фінансування передвиборчої кампанії.

Також часто фіксувалися порушення рівності виборчого процесу щодо інших кандидатів, проте самі кандидати не звертали увагу на те, що їх права порушуються, і ніяких повідомлень до поліції не надходило. Щоправда, повідомлення надходило лише від Людмили Кирди, яка скаржилась на діяльність Ірини Констанкевич, яка, на думку Кирди, порушувала рівність виборчого процесу.

У день голосування явка була краща, ніж того очікували, – 48,8%.

Загалом день голосування пройшов спокійно, і ніяких провокацій не зафіксували.

Першим порушенням, яке було зафіксоване, – це наявність агітаційної продукції, що, ймовірно, є недопрацюванням комунальних служб. Зокрема знаходили продукцію 5 кандидатів: Любові Балицької, Ігоря Рицка, Людмили Кирди, Олександра Пирожика та Сергія Були.

Згодом розпочали фіксувати й масові порушення з боку дільничих виборчих комісій.

Найчастіше порушення – видача бюлетенів без паспорта. Члени ДВК мотивували це порушення тим, що це маленькі села, всі один одного знають в обличчя або ж люди просто не знали про таку необхідність. На основі цього на виборчі дільниці, які не реагували на зауваження, було складено 10 актів про порушення.

У день виборів тричі викликали поліцію на виборчі дільниці у зв’язку з тим, що бюлетні видавали масово.

Крім того, було зафіксовано, що за столом під час голосування працював лише один член комісії, коли, згідно з законом, мало б працювати двоє.

Фіксувалися і дрібніші порушення, зокрема встановлення 1 стаціонарної виборчої скриньки та 1 переносної, коли повинно бути по 2, також фіксували самочинну зміну місця проведення виборів (у селі Жидичин Ківерцівського району). Як розповідають, у запрошеннях була вказана одна адреса, а тих, хто прийшов, відправляли за іншою.

Як відомо, на окрузі перемагає Ірина Констанкевич, за яку проголосували понад половина виборців.