Сказали, які підприємства найбільше забруднюють повітря Луцька

Серед усіх підприємств Луцька найбільшу шкоду довкіллю приносить три структури.

Про це розповів начальник відділу екології Луцької міської ради Анатолій Гламазда в інтерв’ю виданню Волинь 24.

«Серед підприємств найбільше повітря забруднюють «Гнідавський цукровий завод» «Західна теплоенергетична група» (структура, якій належить котельня на Карбишева) та завод «Мотор», ‒ сказав Гламазда.

Проте чиновник зауважив, що підприємства ‒ не найбільша проблема для екології Луцька. За його словами, автотранспорт несе значно більшу небезпеку. «Загалом заводи дають лише 7% викидів, а більше 90% ‒ автомобільний транспорт. Хоча, років 20 тому ситуація була протилежною. Звичайно, життя біля доріг збільшує ризик для здоров’я. Але чим саме це загрожує, можуть сказати лише лікарі. Минулого року понад 92% викидів потрапляють в повітря від пересувних джерел, тобто транспорту», ‒ розповів він.

На думку Гламазди, частково зможе вирішити ситуацію перехід на послуги електротранспорту. «Ми плануємо закупляти більше польських тролейбусів, зменшувати кількість автотранспорту. Можливо, вже цього року вдасться замінити маршрутки №17 і 17а електротранспортом. В договорах з перевізниками навіть передбачене їх розірвання після придбання додаткових тролейбусів», ‒ каже посадовець.