Мер Саганюк подав у суд на волинське видання

Міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк образився на журналістів. Та вирішив позиватись до суду.

Керманичу княжого міста не сподобались матеріали, які про нього опублікувало інтернет-видання «Волинська правда», – йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

«Вони тоді, як ті обшуки. Те все діло, що познаходили золото, що познаходили будинки, мерседеси… У мене немає мерседесів, у мене один власний будинок. Хай спростовує те, що він понаписував. Я хочу, щоб вони спростували. Мені не треба там їхніх збитків моральних. Якщо суд присудить, то я віддам дітям в інтернат чи учасникам АТО», ‒ коментує ситуацію Петро Саганюк.

Захищати інтереси журналістів взявся депутат обласної ради Сергій Слабенко. Сам він стверджує, що ніколи б не позивався до журналістів за їхні публікації. Більше того, вважає, що його довірителі діяли виключно у правовому полі.

«Неодноразово Україна, ратифікувавши міжнародні угоди, взяла на себе збов’язання максимально давати право на вільне висловлення своїх думок, переконань, оціночних суджень. Так, в українській журналістиці застосовується сатира, гіпербола, алегорія, ‒ все це є ті речі, якими користуються журналісти, щоб максимально широко донести громадськості будь-які думки про публічних осіб», ‒ переконує він.

Проте розгляд справи так і не почали через неявку одного з відповідачів ‒ Марії Назаровець, яка є співзасновником «Волинської правди». Тому розгляд справи відклали на 9 вересня. До того часу суддя Людмила Пушкарчук радить сторонам помиритися.

Нагадаємо, 5 квітня ЗМІ поширили інформацію про те, що в родині мера Володимира-Волинського Петра Саганюка проводяться обшуки. Виявилося, що обшуки були не тільки в родині міського голови, а й у матері колишнього голови Володимир-Волинської райради Андрія Оніщука та на підприємстві депутата Володимир-Волинської міської ради, підприємця Вадима Василюка. Проводили їх рівненські правоохоронці, посилаючись на ухвалу Рівненського міського суду. Згідно з оприлюдненими згодом протоколами, складеними після обшуку, правоохоронці так нічого і не знайшли.

Мер каже, що новина про обшуки з’явилася першою на сторінках саме «Волинської правди». Далі почали з’являтися повідомлення, що правоохоронці вилучили значні кошти ‒ близько 6 мільйонів гривень, та документи, серед яких – так звані чорнові записи, бухгалтерські документи, колекції раритетної зброї, антикварні предмети, дорогі годинники та брендові колекційні спиртні напої.