Луцьк: чиновники не перевіряють, як дресирують тварин у цирках

Після того, як журналісти ТРК «Аверс» зняли жорстоке поводження з тваринами цирку шапіто, який приїхав на гастролі у Луцьк,працівник звіринця накинувся на репортерів.

Про це йдеться у сюжеті телевізійників.

Згідно з рішенням про врегулювання діяльності цирків з використанням тварин на території Луцька, у місті заборонили розміщення та виступи цирків, якщо для тварин не створили належних умов, а також, якщо дресирування завдає їм шкоди.

За словами директора КП «Ласка» Дани Новарчук, наразі відповідне рішення стосується лише диких тварин. Однак готується доопрацювання, яке захищатиме усіх без винятку тварин, які виступають у цирках.

Адміністрація кожного цирку має надати документи в Центр надання адмінпослуг з проханням дозволити розміщення. Екологічна інспекція повинна перевірити умови утримання тварин в неволі.

Цирк, який приїжджав у Луцьк у квітні, не мав належних умов і дозволу не отримав.

«Там були ведмеді, тобто норми не дотримувалися і просто-напросто їх не допустили і вони там 2 чи 3 дні попрацювали і поїхали», – пояснив завідувач оперативного сектору Державної екологічної інспекції у Волинській області Антон Поліщук.

Щодо тварин у цирку «На льоду», що нині перебуває у Луцьку, чиновник розповів, що з диких тварин є бурий капуцин, два дикобрази і кілька собак.

«Було проведено обстеження і там порушень немає. 6 собак, 2 носухи, 1 бурий капуцин і 2 дикобрази. Тобто це тваринки дуже маленькі. Ми перевіряли їх на предмет утримання, чи дотримуються норми і клітки, і тому подібне», – запевнив держслужбовець.

Однак, коли журналістка повідомила, що бачила поні, Поліщук зачитав перелік тварин з поні. Також за його словами, інспекція не перевіряє як дресирують тварин.

Після того, як журналісти зафіксували жорстоке поводження з дикобразом, працівник цирку почав кричати і забороняти знімати територію цирку. Мовляв, це його приватна власність.

«Ви питали керівництво й дуйте собі нафіг, чого ви прийшли сюди?!» – обурився чоловік.

Він перешкоджав зйомці, а потім, коли журналісти все ж відмовилися припиняти зйомку, чоловік забрав поні.