Фацевич розповів, чому у Луцьку поки не добирають патрульних

У Луцьку та інших містах поки не стартує донабір до лав патрульної поліції через труднощі зі створенням поліцейської комісії та фінансування.

Про це повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич 18 липня у Луцьку.

Він зазначив, що департамент патрульної поліції – міжрегіональний територіальний орган, поліцейська комісія має бути створена саме на базі цього департаменту, проте є проблеми.Членами комісії є представники Міністерства внутрішніх справ, департаменту Нацполіції, громадськості і органів місцевого самоврядування. Проте Київська міськрада ще не проголосувала, тому і не можуть створити поліцейської комісії.

“Поліцейська комісія діятиме у Києві, та в анкетах охочих буде вказано, де хочуть проходити службу”, – відзначив Фацевич. Де кандидати проходитимуть відбір, поки невідомо – або ж комісія здійснюватиме виїзні засідання, або ж все відбуватиметься на базі у столиці. Проте коли це буде відбуватися поки невідомо.

“Ми поки плануємо запустити донабір для Києва , це 300-400 патрульних. Чесно, окрім поліцейської комісії впираємося ще у фінансування, оскільки у нас фінансування на зарплату для всієї Нацполіції обмежене”, – підсумував Фацевич. Тому чекають також, коли Кабмін виділить додаткове фінансування, аби точно знати, скільки патрульних можна набрати додатково.

“У нас по всій Україні нестача поліцейських як мінімум півтори тисячі людей”, – каже Фацевич. І це не  враховуючи тих, хто у планах має охороняти спокій на дорогах.

 У Луцьку наразі є 160 патрульних,  тож, управлінню не вистачає 40 патрульних, аби заповнити посади згідно зі штатним розписом.