Вибори на 23-му окрузі: як голосують Ківерці та Маневичі

Вибори на 23-му окрузі стартували, як повідомлялося раніше, стартували спокійно. У Ківерцівському районі активність на дільницях не дуже висока.

Відтак, перша дільниця, на яку завітав репортер ВАРу, розмішена у середній школі у Ківерцях. На дільниці №070968 зареєстровано 1650 виборців, проте явка тут не висока – станом на 10:00 тут проголосувало лише 65 виборців.

Голова дільничої виборчої комісії Людмила Літковська розповіла, що 2 спостерігачів також пішли до виборців, які голосують вдома.

Наступна виборча дільниця у селі Сокиричі. Тут дільниця також розміщена у школі. Тут зареєстровано 697 виборців. Голова ДВК Тетяна Людвік розповіла, що 10 виборців написали заяви, аби голосувати вдома. Тож троє членів ДВК із 25-ма бюлететнями пішли до цих виборців. Станом на 10:00 тут проголосували близько 10%, тобто майже 70 осіб. За словами Людвік, голосують переважно люди старшого віку, молодь, мабуть, «ще досипає».

На виборчій дільниці №070333 у Тростянці зареєстровані 719 виборців, станом на 11:45 проголосувало лише 88 людей. Голова ДВК Неоніла Пікун каже, що явка дуже низька. Проте тут сподіваються, що більше людей прийде після обіду – коли завершаться церковні служби та усі прокинуться. Члени ДВК на дільницях в один голос запевняють, що тут усе спокійно, жодних порушень не зафіксовано. Поблизу дільниць чергують працівники поліції.

Маневицький район. Колківська дільниця №07659 розташована в місцевому будинку культури. Тут поліція зустрічає нас ще перед входом у дільницю. За списками тут 1289 виборців, станом на 12:00 проголосували лише 159. 21 виборець має голосувати з дому.

За словами голови ДВК Анастасії Рачек, активність виборців середня. «В основному в нас поки голосують старші люди, ті хто вертається з ринку. Молодь напевне ще спить», – каже голова ДВК. На дільниці очікують збільшення активності після обіду – мовляв, повертатимуться люди з церкви.

На спеціальній дільниці в обласному Туберкульозному диспансері на виїзді з Колок зареєстровані лише 7 виборців, які перебувають у закладі і всі вони вже проголосували. «У нас просто голосують хворі лише з 4 районів. Коли вибори Президента, то зазвичай все довше триває», -розповідає голова ДВК Світлана Кузнець. Сьогодні ж усі виборці проголосували зранку, аби встигнути на процедури. Проте члени комісії на місці – знають, що не мають права зачинятися до завершення голосування.

За словами голови, на цю дільницю навіть приїжджав спостерігач від однієї з партій, проте одразу ж після голосування поїхав. На виборчій дільниці №070654, яка розташована у будинку культури та сусідить з окружною виборчою комісіжю, явка виборців теж дуже низька – із 1551 зареєстрованого виборця станом на 12:00 проголосували 343 виборці.

«Зазвичай явка у нас висока, на інших виборах завжди багато людей, а зараз вже перша дня, а так мало людей», – розповідає голова ДВК Надія Деркач. Причин такої низької активності вона не знає: можливо літо, можливо люди на заробітках. «Молоді дуже мало, зовсім неактивні» – додає Деркач.