«Опора»: вибори в 23-му стартували з дрібними порушеннями

Видача бюлетенів виборцям без пред’явлення паспортів, порушення процедури в роботі ДВК, незняті агітматеріали – ці та інші факти порушення фіксують спостерігачі Громадянської мережі «Опора» під час голосування на проміжних виборах до Верховної Ради України в одномандатному окрузі №23.

Про це повідомили у прес-службі організації.

Так, в с. Омельне Ківерцівського район на дільниці №070316 члени ДВК видають виборцям бюлетені без пред’явленняпаспортів.На основі цього порушення спостерігач ОПОРИ склав відповідний акт.

Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 2 закону України «Про виборинароднихдепутатів»підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Також, спостерігачами Громадянської мережі «Опора» зафіксовано, що у с. Прилісне Маневицького району (ДВК №070703) та с. Галузія (ДВК  №070670) є випадки, коли один і той самий член комісії видає виборцю бюлетень та працює із списком виборців.

Відповідно до ч. 3 ст. 85 закону України «Про вибори народних депутатів»,при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п’ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

Також, виявлено розміщення агітаційних матеріалів на електроопорах та зупинках громадського транспорту у багатьох населених пунктах 23-го виборчого округу. Наприклад, у с. КарасинМаневицького районузафіксовано не зняту агітпродукціюОлександра Пирожика («Свобода»), Ігоря Рицка (самовисування), Людмили Кирди («Батьківщина»); у с. Прилісне Ківерцівського району – зафіксована агітпродукція Олександра Пирожика, Ігоря Рицка, Юрія Кулачека(Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Любові Балицької (самовисування); в смт. Маневичі – не знята агітпродукція Олександра Пирожика та Ігоря Рицка; у м. Ківерці – виявлено агітматеріали Ігоря Рицка, у с. Носовичі, с. Хорлупи та с. Котів Ківерцівського району – Олександра Пирожика.

Відповідно до ч. 2 ст. 70 закону України «Про вибори народних депутатів», передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.