Округ №23: У звітах кандидатів можуть бути ознаки криміналу

Заяву Громадянської мережі «Опора» про порушення кандидатами порядку подання проміжних фінансових звітів розглянуло Управління захисту економіки ГУ НП у Волинській області. Поліцейські кажуть, що в звітах можуть бути ознаки ознаки кримінального правопорушення.

Висновок на основі розгляду заяви отримали спостерігачі «Опора» 15 липня.

Спостерігачі Громадянської мережі «Опора» склали акт про порушення ч. 5 ст. 49 Закону України «Про вибори народних депутатів України» кандидатами у 23-му виборчому окрузі, які не подали проміжних фінансових звітів. Крім того, написали заяву в Управління захисту економіки ГУ НП у Волинській області з проханням притягнути до відповідальності кандидатів, які не подали проміжні фінансові звіти, а також провести перевірку поданих до ОВК фінансових звітів на відповідність вимогам законодавства.

15 липня ОПОРА отримала офіційну відповідь на свою заяву від УЗУ ГУ НП у Волинській області, у якій зазначено, що «у ході попереднього розгляду та вивчення заяв встановлено, що у них можуть міститись ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 59-1 КК України».

Нагадаємо, що 7 кандидатів, які балотуються до парламенту по 23-му виборчому округу станом на 14 липня не подали в ОВК проміжних фінансових звітів, а більшість тих кандидатів, що подали звіти, не вказали у них усієї необхідної інформації. Зокрема, до окружної виборчої комісії надійшли проміжні звіти про використання коштів виборчих фондів лише від таких кандидатів: Людмила Кирда (ВО «Батьківщина»), Іван Вовк (самовисування),Федір Веніславський (самовисування), Ірина Констанкевич («УКРОП»), Сергій Була (Радикальна партія Олега Ляшка), Тетяна Лишневець («Громадський рух «Народний контроль»), Олександр Пирожик (ВО «Свобода»),Ольга Зирянова («Солідарність жінок України») та Віталій Клопотовський (самовисування). Двоє з кандидатів, а саме Юрій Кулачек («Блок Петра Порошенка «Солідарність») та Любов Балицька (самовисування) звіт подали із запізненням, 10 і 12 липня відповідно.

Інші кандидати звіту не подали. Це: Максим Богун (самовисування), Наталія Германюк (самовисування),Володимир Демчук (самовисування), Олександр Кононович (самовисування), Валентина Малькова(самовисування), Олександр Орел (самовисування) та Ігор Рицко (самовисування).

За словами голови ОВК Світлани Демчук (ВО «Батьківщина»), причиною цього може бути те, що не усі кандидати відкрили власні виборчі фонди. Зокрема, до ОВК надійшли повідомлення про відкриття виборчих фондів такими кандидатами: Ірина Констанкевич, Сергій Була, Олександр Пирожик, Іван Вовк, Юрій Кулачек, Людмила Кирда, Федір Веніславський, Ольга Зирянова, Тетяна Лишневець та Ігор Рицко.

Спостерігачі «Опори» поспілкувались з головою ОВК Світланою Демчук та секретарем ОВК Антоном Приймаченком. Як вони пояснюють, 13 липня на засіданні окружна виборча комісія затвердила усі проміжні звіти про використання коштів виборчих фондів кандидатів, які надійшли станом на цей день в ОВК. Про це зазначено у протоколі виборчої комісії. Крім того, члени ОВК спілкувались у телефонному режимі з ЦВК, повідомляли, хто з кандидатів не подав проміжних звітів.

 

Akt_pro_porushennja Vidpovid_1