Новий прокурор Волині: хто він

16 липня представили нового прокурора Волинської області. Ним став Максим Киричук, кар’єра якого складається з трьох етапів – Львівщина, Генпрокуратура, Закарпаття. Волинь стала четвертим регіоном, де працюватиме Киричук.

Попереднім місцем роботи нового прокурора області була Генеральна прокуратура України. Тут він займав посаду старшого слідчого з особливо важливих справ відділу з розслідування злочинів, скоєних співробітниками прокуратури управління з розслідування в кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань і безпеки ГПУ.

КАР’ЄРА

За даними сайту “Прокурорська правда”, Максим Киричук – уродженець Львова. Він починав свою кар’єру “в системі” в 2002 році, і аж до літа 2011 року “варився” на різних посадах в органах прокуратури Львівщини.

Потім законника переводять в столицю – у вересні 2011 року його призначили на посаду начальника слідчого відділу прокуратури Київської області, а за місяць до початку Євромайдану (в жовтні 2013 року) Киричук “пішов” на підвищення – він отримав крісло начальника слідчого управління облпрокуратури.

Втім, і після зміни влади в лютому 2014 року прокурор перебував у фаворі в керівників наглядового відомства. У квітні 2014 року переїжджає на Закарпатті, де до жовтня займає посаду Закарпатського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, а потім на 3 місяці пересідає в крісло прокурора Тячівського району.

У січні 2015 року Киричук повертається до Києва – безпосередньо в ГПУ. Спочатку він займав пост старшого слідчого з особливо важливих справ другого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ, звідки і перебрався потім в новостворену “прокурорську інквізицію”.

ДЕКЛАРАЦІЯ

У відкритому доступі “Прокурорська правда” знайшла декларацію про доходи Киричука за 2014 рік. За цей період прокурор офіційно заробив трохи менше 148 тисяч гривень, його дружина – 18 тисяч гривень.

У Киричука є дві квартири – одна на 79 “квадратів”, а друга – придбана в 2014 році за 580 тисяч гривень площею 82 м2. Дружині прокурора належить земельна ділянка площею 0,18 га, квартира (площею 31,2 м2) та автомобіль Kia Picanto 2008 року випуску.