В Іраці було тихо, поки співав мулла, – луцький миротворець

До дня миротворця, який в Україні відзначають 15 липня, волинський військовослужбовець розповів про місію в Іраці, спокій, доки співає мулла та про те, як змінилася його думка про місію до  і після участі в ній.

Про це йдеться у сюжеті Громадського. Волинь.

Юрій Редько – волинський військовослужбовець. Брав участь в українській миротворчій місії в Іраці, пробув там цілий рік. Наразі тренує український бійців, які відправляються у зону АТО.

«Служив у Льовові, в 14-ому оперативному полку. Через деякий час подзвонив товариш і сказав, що набирають команду на Ірак. Каже, там нормальний командир батальйону. Я погодився. Три місяці ми готувалися, відпрацьовували блокпости та супровід колон. Потім зі Львова нас відправили в Ірак», – розповідає Юрій.

«Я сам конфлікт судити не буду. В американців великі амбіції, вони вирішили, що там є хімічна зброя і ввели війська. Ми тримали зону конфлікту в провінції. Супроводжували в Багдад патрулі, водили Червоний хрест. Є такий час, коли сходить сонце, в них співає мулла в мечеті. Поки мулла співає, можна розслабитись, ніхто не стріляє, ніхто не нападе. А ось 6 квітня, тільки мулла перестав співати, нам і дали. В нас тоді загинув один снайпер. Але тоді наші хлопці себе показали досить непогано», – каже чоловік.

«Зараз їздимо, тренуємо військових, переважно потрапляємо на навчання територіальної оборони. Що стосується миротворчих військ в Україні, то я вважаю, що вони тут не потрібні. Для чого нам миротворчі війська? Нам просто потрібно мати свою потужну армію», – зазначає миротворець.

«Рахується, що миротворчі війська вводяться для стабілізації миру, але пам’ятаємо Абхазію і миротворчі війська. Візьмемо американців також, ось які вони миротворчі війська? Вони агресор, вони просто агресор. Якщо раніше в мене була одна думка, то потім вона абсолютно змінилася», – додає він.