Чужі гроші: скільки витратили на вибори кандидати на окрузі №23

Згідно проміжних звітів наданих кандидатами в народні депутати в окрузі №23, найбільше на агітацію витратила «укропівка» Ірина Констанкевич, найменше – Кандидат від партії «Громадський рух «Народний Контроль» Тетяна Лишневець.

Громадянська мережа «Опора» попередньо проаналізувавши подані кандидатами проміжні фінансові звіти, з’ясувала основні статті витрат у них, та порівняла, на що ж реально було залучено кошти з виборчих фондів, з вказаною інформацією у звітах.

Так, в кандидата від ВО «Батьківщина» Людмили Кирди виборчий фонд становив 86 160 грн. З виборчого фонду для виготовлення агітаційних матеріалів було витрачено 43 187 грн., а на розміщення агітаційних матеріалів у ЗМІ – 38 352 грн.

Щодо кандидата від Радикальної партії Олега Ляшка Сергія Були, згідно зі звітом його виборчий фонд сформовано виключно з власних коштів у сумі 23 5338 грн. На друковані матеріали використав кандидат 12 2650 грн. На агітацію у засобах масової інформації (оплата ефірного часу на телебаченні та розміщення агітаційних матеріалів у друкованих ЗМІ) було використано 48 671 грн. У кандидата зазначено також інші витрати на агітацію на загальну суму 64 000 грн.

Кандидат від партії «Громадський рух «Народний Контроль» Тетяна Лишневець 4 183 грн. витратила для використання засобів масової інформації, а саме: розміщення реклами в друкованих ЗМІ.  Проте спостерігачами «ОПОРИ» зафіксоване залучення наметів. Інших витрат у кандидата не вказано.

Найактивнішу передвиборчу агітацію веде Ірина Констанкевич, кандидат від «УКРОПу», виборчий фонд якої становить 527 999 грн. Для виготовлення матеріалів виборчої агітації було використано 135 647 грн., на використання засобів масової інформації витрачено 224 110 грн., на оренду приміщень для проведення зборів громадян та інших публічних заходів передвиборчої агітації – 7 800 грн., на інші послуги, пов’язані з передвиборною агітацією – 8 500 грн., на інші витрати на передвиборну агітацію – 147 400 грн.

Виборчий фонд кандидата від ВО «Свобода» Олександра Пирожика сформований з власних коштів кандидата і становить 82 915 грн. Для виготовлення матеріалів передвиборної агітації кандидат витратив 35 520 грн., на використання засобів масової інформації 32 335 грн., у тому числі, на публікування агітаційних матеріалів у друкованих ЗМІ – 15 014 грн. Відповідно до звіту, інших статей витрат у кандидата не було.

Кандидат Федір Веніславський (самовисування) також усю суму у розмірі 87 434 грн. на рахунок виборчого фонду вніс сам. Усі кошти з виборчого фонду кандидата були витрачені на виготовлення друкованих матеріалів передвиборної агітації.

Фонд кандидата Любові Балицької (самовисування) відповідно до проміжного фінансового звіту становить 6 400 грн. На виготовлення матеріалів передвиборної агітації було витрачено 1 881 грн., а на публікування агітаційних матеріалів у друкованих ЗМІ – 3 035 грн.  Інших витрат у проміжному фінансовому звіті не зазначено.

Виборчий фонд Юрія Кулачека «Блок Петра Порошенка «Солідарність» становить 80 000 грн. згідно з поданим проміжним звітом. 13 250 грн. кандидат витратив на виготовлення матеріалів передвиборної агітації, 55 452 грн. – на використання ЗМІ для проведення агітації. Інших витрат у кандидата не було.

Із суми 12 100 грн. виборчого фонду кандидата-самовисуванця Івана Вовка 12 026 грн. було витрачено на публікування агітаційних матеріалів в друкованих ЗМІ. Проміжний фінансовий звіт виборчого фонду подав і кандидат Віталій Клопотовський, згідно з яким було витрачено 2110 грн. на друк агітаційних матеріалів. Натомість, кандидат від партії «Солідарність жінок України» Ольга Зирянова не витратила з виборчого фонду жодної копійки.