Прокурор пообіцяв перевірити розслідування стрілянини за участі Лапіна та Вальчука

Новий прокурор розпочав свою роботу на Волині з того, що взяв під особистий контроль перевірку правомірністі використання вогнепальної зброї народним депутатом Ігорем Лапіним та членом однієї з атестаційних комісії при волинській поліції Віктором Вальчуком.

Про це прокурор Максим Киричук повідомив журналістам в присутності Генерального прокурора України Юрія Луценка 16 липня під час брифінгу в прокуратурі з нагоди його призначення, – пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Журналісти волинських ЗМІ запитали Юрія Луценка чи відкрила прокуратура перевірку правомірності використання зброї народним депутатом України Ігорем Лапіним, в спальному районі Луцька проти, ймовірно неозброєних, грабіжників.

На що Генпрокурор відповів, що має вивчити справу, уточнити, яка саме зброя використовувалася, обставини, за яких виникла стрілянина.

«Якщо не було законних підстав для самооборони, то він безумовно має відповідати перед законом, як і будь-який громадянин», – заявив Луценко.

Після чого дав розпорядження прокурору Волині Максиму Киричуку до середи, 20 липня, підготувати довідку з цього питання, а також з цією довідкою ознайомити засоби масової інформації.

Таке ж розпорядження Генпрокурор дав по усному інформаційному запиту журналістів Інформаційного агентства Волинські новини, стосовно справи заступника Ігора Лапіна, члена атестаційної комісії Віктора Вальчука.

Як повідомлялось раніше, 5 березня Віктор Вальчук, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, відкрив стрілянину з вогнепальної зброї на Київському майдані. Проте правоохоронні органи не поспішають давати оцінку діям заступника нардепа оскільки розслідування по цій справі досі «висить у повітрі».

Прокурор Максим Киричук пообіцяв вивчити справи та запевнив журналістів, що надасть відповідь на інформаційний запит в середу, 20 липня, згідно озвученого розпорядження Генерального прокурора.