Волинь: під час виборів посилять охорону «бурштинових» районів

У Луцьку відбулося Рада оборони області за участі керівників профільних структурних підрозділів відбулося засідання Ради оборони області.

Про це інформують у прес-службі Волинської облдержадміністрації.

Засідання розпочалося питанням безпеки у проміжних виборах народних депутатів. Голова ОДА Володимир Гунчик наголосив на необхідності забезпечити громадський порядок та посилити заходи безпеки, особливо на території нелегального видобутку бурштину. Мовляв, слід бути готовими до всього й спрацювати на випередження.

«Ми готові миттєво зреагувати на надзвичайні ситуації. Загалом до охорони порядку в період проведення виборів залучено тисячу сімдесят осіб із числа поліції, військових, громадських формувань, еменесників. Працюватимуть додаткові патрульні наряди в день виборів. На місцях незаконного видобутку бурштину додатково залучаємо п’ятдесят осіб із спецпідрозділів. А з 14 липня переходимо в режим посиленого несення служби», – розповів начальник головного управління Нацполіції області Петро Шпига.

Окрім того, на місці бурштинового клондайку працюватимуть навіть немісцеві правоохоронці, аби за потреби унеможливити прояви неприємних прецедентів.

Посадовці обговорили також відкриття рекрутингових центрів, які з липня запрацювали у кожному з районів області. Однак, у Нововолинську до забезпечення роботи інформаційно-агітаційних наметів долучили спонсорів.

Також Гунчик пояснив, чому жінок не беруть до війська.

«Думаю, варто проаналізувати ситуацію, ретельно переглянувши перелік військових посад. В армії також є посади військово-облікових спеціальностей. І жінки сьогодні так само вправно стріляють. Тому в цих питаннях – жодної дискримінації», – запевнив губернатор.