Відомо, хто перешкоджав журналістам потрапити на сесію Волиньради

Невідомими, які перегородили вхід до сесійної зали Волинської обласної ради, були учасники громадського формування “Варта порядку”.

Про це йдеться в статті “Приватизована” Волиньрада” Аріни Крапки та Анатолія Котлюка.

Визначити, хто блокував вхід у сесійну залу було неважко, адже серед них був учасник «Варти порядку» Валерій Зиза.

Валерія Зизу називають тіньовим керманичем формування та «польовим командиром» «Варти порядку». Під час масових акцій він координує їхні дії безпосередньо на місці події.

Крім того, раніше він запам’ятався двома інцидентами. У лютому цього року він мав конфлікт з активістом Сергієм Рижковим на проспекті Перемоги. Обидві сторони стверджують, що саме їхні опоненти провокували на бійку.

А раніше, влітку 2015 року, Валерій Зиза був серед людей, які охороняли приміщення, де відбувався з’їзд «Опозиційного блоку». Тоді, до слова, в будівлю не пропускали журналістів.

Прес-секретар «Варти порядку» Олександр Волянюк прокоментував, чому представники громадського формування стояли біля дверей.

«Я не знаю, як потрапила в цю ситуацію журналістка. Але можу тільки припустити. Сьогодні прийшла не одна організація виступити під час засідання облради. Зокрема, там були і воїни-добровольці, і з Нововолинська, зі школи–ліцею інтернату, і з Ковеля люди. І всі заходили. Я стояв при вході в обласну раду і пропонував там заходити по черзі, бо була велика група людей. Люди з Ковеля рвонули однією великою групою, казали, що всі хочуть виступити.

ЧИТАТИ СТАТТЮ ПОВНІСТЮ

Я стояв позаду і розумію, що велика кількість людей заходила у двері, то створилася пробка. Журналістка, на мою думку, напевно, брала інтерв’ю і з громадою заходила. І вийшло так, що її там зажали і не пропустили. Мені важко сказати, чому ніхто за нашого громадського формування не реагував на звернення журналістки. Ми її пропустили, правильно? Керівник наш Олександр Тиводар теж хотів протиснутися, пройти, щоби пояснити. Якщо є відео, яке знімав Мирослав Ватащук, то в кінці відео видно, що він намагався пройти і сказати, що це журналістка. Пропустіть. Ось такий прикрий інцидент. Я думаю, що всьому винною є хаотичність. І взагалі, я не бачу підстав, навіщо комусь затримувати журналіста? Ну логіки нема в тому».