У Луцьку власники кіосків звинуватили владу в лобізмі

Приватні підприємці, які ведуть торгівлю на Луцькій автостанції №1 ще з 90-их років, не хочуть покидати напрацьовані місця. На їхню думку, муніципали лобіюють інтереси лише окремих підприємців, які мають намір монополізувати торгівлю на прибутковому місці.

Про це йшлося сьогодні, 15 липня, під час зустрічі керівників виконавчих органів з ініціативною групою підприємців (які здійснюють торгівлю на території автостанції №1 (вулиця Конякіна, 39) з приводу розміщення тимчасових споруд, – пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Об’єднавшись, підприємці, чиї кіоски опинилися під загрозою демонтажу, найняли адвоката та почали перемовини з міською радою. Причиною їх обурення стало рішення міської ради (від 20 травня) укласти угоду на розробку детального плану території навколо автостанції №1 лише з двома підприємцями:Юрієм Геруном та Вадимом Ляшенком, за умови залучення коштів вказаних суб’єктів господарювання.

Саме тому представник дванадцяти підприємців Віктор Шевчук поставив вимогу внести зміни до детального плану території навколо автостанції, аби врахувати інтереси усіх підприємців, які там працюють, та включити їх у робочу групу.

«Дивує позиція міської ради, що одних візьмемо в майбутній план, а інших – ні. Критерії визначення кого брати, а кого ні, на мою думку, являються сумнівними. Водночас підприємцям Геруну та Ляшенку міська рада обіцяє хороші місця. Ми важаємо, що це не справедливо по відношенню до підприємців, які там вже по 20 років працюють. Наше головне завдання – зберегти робочі місця», – стверджує адвокат Віктор Шевчук.

Натомість заступник міського голови Тарас Яковлев, у відповідь на обурення підприємців, заявив, що у вищезгаданих двох підприємців є рішення суду про виділення земельних ділянок їм у власність.

«Очевидно, що усі тридцять підприємців, які мають там свої кіоски, не зможуть продовжувати торгівлю. У детальному плані, згідно всіх врахованих норм, чітко пропишуть максимальну кількість та місце розташування торгових об’єктів. Його розробляють відповідні спеціалісти, архітектори, а не я», – розповів Тарас Яковлев.

Врешті підприємцям пообіцяли запросити їх на засідання робочої групи, де вони зможуть взяти участь в обговоренні детального планування торгівих місць на території автостанції №1, проте без будь-якого дорадчого голосу.