СБУ перевіряє незаконну рубку лісу на Волині

Розслідуванням справ про незаконний обіг деревини у Камінь-Каширському районі займається Служба Безпеки України.

Про це повідомляють у прес-службі ВОУЛМГ.

Зокрема, у рамках кримінального провадження, відкритого Службою Безпеки України спільно із Державною фіскальною службою України щодо незаконного експорту пиломатеріалів Волинським ОУЛМГ, відповідно до наказів №56 від 17 травня 2016 р. та №61 від 20 травня 2016 р. проведено перевірку дотримання норм, правил та інших нормативно-правових актів із ведення лісового господарства та виявлення незаконних рубок, окремих питань виробничо-господарської діяльності за період із 2015 р. по звітний період цього року у ДП «Камінь-Каширськагроліс». В ході перевірки виявлено самовільні рубки деревини на значні суми. Це свідчить про неналежну роботу лісової охорони та керівництва держлісгоспу, ‒ йдеться в повідомленні лісівників.

Крім того, на камінь-каширському підприємстві виявили порушення у веденні бухгалтерського обліку, зафіксували незадовільний рівень роботи із розвитку лісової інфраструктури, невиконання у планових об’ємах рубок освітлень, прочищень та проріджень при одночасному перевиконанні у 2-3 рази за об’ємом та площею планів по вибірково-санітарних та інших рубок.

Інформація щодо обсягів заготівлі та реалізації продукції на підприємстві не відповідає реальній кількості деревини, відображеній у системі електронного обліку, що свідчить про незадовільний рівень ведення ЕОД.

Також під час перевірки встановили факти недостовірного відображення в обліку норм використання сировини на випуск готової продукції (завищення собівартості), безпідставного списання техматеріалів та нарахування заробітної плати. Загальна сума нанесених державі збитків становить понад 8 мільйонів гривень.

Серед виявлених порушень – недоліки при веденні кадрового обліку та діловодства, факти порушення Закону України «Про охорону праці» та ін.

Нагадаємо, т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич раніше повідомляла про звільнення з займаної посади керівника підприємства Сергія Вовка.