Під Рожищем не дозволили створювати піщаний кар’єр

Роищенська райрада не дала дозвіл на видобуток піску у Незвірі.

Про це інформує Район. Рожище.

Сьогодні, 14 липня, відбулася комісія Рожищенської районної ради з питань сільського господарства та раціонального використання земельних і природних ресурсів. На ній розглядали питання про надання дозволу фірмі «Граніт-буд-сервіс» для створення піщаного кар’єру поблизу села Незвір Рожищенського району.

Нагадаємро, що місцеві мешканці виступають проти кар’єру в урочищі «Незвірське».

«Кар’єру ми не хочемо! Дуже близько до наших городів, 200 метрів до хат! Води в колодязях вже практично не має, а дорога така, що перевізники їздити не хочуть. Пусти ще КАМАЗи з піском – дороги не буде!», – запевнили мешканці села.

На комісії погодили рекомендувати сесії розглянути питання, але в екстреному порядку. Комісія дозвіл видобувати пісок ПП «Граніт-буд-сервіс» не погодила.

За словами голови постійно діючій комісії районної ради з питань сільського господарства та раціонального використання земельних і природних ресурсів  Руслана Хомича, згідно з чинним законодавством, якщо є рішення сільської ради, де вони видобування піску не погоджують, то районна рада тим більше погодити це рішення не має права.

«З Державної служби геології та надр України» надійшов документ, в якому йдеться що ми, районна рада маємо або погодити, або не погодити ПП «Гранітбудсервіс» дозвіл на видобування піску. Офіційну відповідь маємо надати протягом 90 днів. Якщо за цей час ми відповідь не надамо, то наше рішення буде вважатися позитивним, тобто що ми його погодили. комісія рекомендує дозвіл не погоджувати, оскільки його не погодила сільська рада», – пояснив він.

Хомич також додав, що пісок планують втдобувати за 4-6 метрів від людських городів.

Рішення комісії районна рада підтримала. Практично одноголосно проголосували за те, щоб не погодити дозвіл видобувати пісок в урочищі «Незвірське».