Луцьк: у мерії розповіли, чим займалися півроку

У Луцькраді розповіли, які вулиці та прибудинкові території ремонтують, де зробили освітлення, встановили світлофори, тощо.

Про це інформують у прес-службі установи.

РЕМОНТ ВУЛИЦЬ

Так, за 6 місяців капітально відремонтували вулицю Вахтангова, Волинську, Гетьмана Дорошенка, Зв’язківців,  Воровського, Князів Острозьких, Підгаєцьку, Сапалаївську, Сковороди, Словацького, Шота Руставелі (на ділянці від вулиці Грабовського до Гостинної), тротуар на вулиці Івана Кожедуба в районі садочка № 18, заїзд з проспекту Відродження до гімназії № 18 та дитсадок № 35.

Окрім того, почали ремонтувати  центральну вулицю Лесі Українки. Наразі там знімають стару бруківку, згодом будуть ремонтувати зливову каналізацію. У проекті – встановлення нової бруківки, озеленення, додаткове зовнішнє освітлення та малих архітектурних форм.

Відремонтували також прибудинкову територію на бульварі Дружби народів, 13; вулицях Бенделіані, 1 а, 3 а; Володимирській, 95, 95 а, 96, 97, 99; Гетьмана Мазепи, 49; Гордіюк, 4, 4а, 8; Конякіна, 12, 12а, 12 б; Степана Бандери, 18, 20, 22;  проспектах Соборності, 12,  14, 16; Волі, 22,  37, 39, 39а.

Комунальники 19 вулиць та провулків відсипали білощебеневим покриттям: Вишенського, Балакірєва, Західна, Зелена, Колгоспна, Садова, пров.Садовий, Симиренка, Стефаника, Балківська, Лисенка, Сєченова, з’їзд з вулиці Стефаника на Володимирську, перехрестя Симиренка і Стефаника, перехрестя Рєпіна і Садової, Берестова, Руданського, Степова від вулиці Володимирської, частково Християнська. Облаштували бруківкою тротуари на проспекті Молоді.

Наразі тривають роботи з капітального ремонту фасаду житлового будинку № 67 на вулиці Лесі Українки. Робочий проект передбачає демонтаж облицювальної плитки в місцях її відшарування, утеплення фасаду з подальшим штукатуренням та фарбуванням, влаштування декоративного банера на скляній конструкції зі сторони Театрального майдану та флагштоку з Державним Прапором України на покрівлі будинку.

ОСВІТЛЕННЯ ТА СВІТЛОФОРИ

На вулиці Глушець, Парковій, Словацького, Карпенка-Карого, Набережній, частково на проспекті Волі, меморіальному комплексі «Вічна слава» облаштували нові світлодіодні світильники.

На вулицях Новочерчицька, Ветеранів та В’ячеслава Чорновола. Капітально відремонтовано освітлення на вулиці Івана Франка встановили зовнішнє освітлення.

За цей час встановили нові світлофори на перехрестях вулиць Ковельська — Глінки та проспекту Волі — вулиці Паркова.

Також освітили пішоходні переходи на проспекті Волі, вулицях Конякіна та Дубнівська.

БУДІВНИЦТВО

Наразі триває будівництво  школи у 55-му мікрорайоні Луцька. Загалом Кабінет Міністрів виділив з держбюджету на зведення навчального закладу 11,5 мільйона гривень. Окрім навчальних класів, гурткових, актового залу, бібліотеки, медичного блоку та інших необхідних для школи приміщень, планують побудувати ще 25-метровий басейн та спортивний комплекс. Загальна вартість проекту будівництва школи згідно кошторису становить  88 664,81 тисячі гривень. З міського бюджету цього року на будівництво дадуть 8 мільйонів.

20160707 - новина сайт 27 школа соцеконом редакція голови

РЕМОНТ

Також у Луцьку після капітального ремонту відкрили басейн школи № 20.

басей зош 20 басейн зош 20 1

У садочку  № 31 і 17 повністю відремонтували  харчоблоки та покрівлю над харчоблоком ДНЗ №9.

Комунальники виконали гідрохімічне очищення системи опалення у сдитсадках № 5, 8, 18, 7,30. А у 7, 10, 13, 19-ому садочках поремонтували туалети, у 5, 17, 20, 22, 23, 24, 25-ому – наразі ремонтують.

У ДНЗ № 31 та 34 відремонтували вентиляцію.

У Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 встановили сучасний цифровий флюорограф. У Луцькій міській клінічній лікарні замінили два ліфти.

У Луцьку міську дитячу поліклініку купили кардіодатчик, а зараз триває  капітальний ремонт інфекційного блоку.

У Луцькому клінічному пологовому будинку відремонтували приміщення 4-го поверху жіночої консультації.

Також здійснили капітальний ремонт клінічної лабораторії Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги.

КУЛЬТУРА, СПОРТ ТА ВІДПОЧИНОК

Відремонтували клуби «Атлет» та «Юність».

Комунальники провели місячник з облаштування спортивних майданчиків у мікрорайонах міста Луцька.

А також чиновники започаткували щорічний Чемпіонат Луцька із дворового футболу.

26 червня у місті відбулися легкоатлетичні змагання «Луцька десятка».

0

Облаштували роботу двох луцьких пляжів: у центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки та на Теремнівських ставках.

Розпочали реконструкцію літньої естради «Ротонда» у центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки. До слова, всі роботи інвестор здійснює за власні кошти.

Спільно з бізнесменами розчистили та облагородили Парк 900-річчя Луцька. Зокрема, видалили понад 100 старих, аварійних та перестиглих дерев, розчистили 2 гектари чагарників, встановили 50 лавок та 20 сміттєвих урн.

До того  вона розпочали роботи з розчистки парку «Конякіна-Гордіюк», затвердили Концепцію розвитку парку. Підписали меморандум про співпрацю із Луцьким домобудівельним комбінатом щодо співфінансування заходів.

Затвердили схему малих архітектурних форм на 10 вулицях міста, у розробці — схеми  ще на шести вулицях міста.

Розробили і затвердили на сесії міської ради Програму розвитку Луцького підприємства електротранспорту, однією з важливих складових якої є автоматизований облік оплати проїзду. Також розпочався ремонт мийки, адміністративної зони та адміністративного приміщення Луцького підприємства електротранспорту.

Провели конкурс на перевезення за маршрутами 7, 8, 10, 23, 26 а.

Виконком міськради прийняв рішення про затвердження мережі стоянок таксі на території Луцька.

Затвердили схему організації дорожнього руху, розміщення платних парковок у центральній частині міста та на Завокзальному ринку.

Створили робочу групу за участю представників громадськості з питань організації дорожнього руху та встановлення дорожніх знаків у місті.

Встановили велопарковку біля приміщення Центру туристичної інформації та послуг.

Проведели конкурс громадських ініціатив, за підсумками якого обрали дванадцять найкращих ініціатив, що реалізовуватимуться у співфінансуванні 90% з бюджету міста та 10% – кошти лучан. Конкурс викликав великий резонанс та обурення у громади через численні фальсифікації.

У міськраді також затвердили Концепцію розміщення зовнішньої реклами у Луцьку.

Відбулося 45 мистецьких заходів, серед яких творчі звіти музичних шкіл, концерти «Бринять цимбали дзвінкострунні…», «Під звуки мого фортепіано», «Весна у стилі ретро», «Музика, наповнена сонцем» та ін.

105 обдарованих дітей та 8 творчих колективів за результатами мистецької рейтингової акції серед учнів шкіл «Овація» відзначили творчими преміями міського голови та управління культури.

Відбулися фестивалі «Великодні передзвони», «Великодня Пасхалія», «Вишиті обереги єднання», фестиваль ідей для дозвілля дітей, реалізовано мистецькі проекти «Великодня майстерня», «Страсний тиждень», організовано виставку-конкурс дитячих писанок «Писанковий дивосвіт», Міжнародна акція «Ніч музеїв», «Острів дитинства», «Луцьк Фуд Фест» та інші. Після дворічної перерви провели  арт-шоу «Ніч у Луцькому замку».

Організували відпочинок у місті Таураге Литовської Республіки для восьми дітей загиблих учасників АТО.

За І півріччя 2016 року 13 дітей пільгових категорій направили на оздоровлення в Український дитячий центр «Молода Гвардія» та 3 дітей – в «Артек».

Купили 85 путівок у табір «Сонячний», що у селі Гаразджа. За залишок грошей докуплять ще 22 путівки.

За сприяння організації «Ми плюс» протягом червня оздоровили 350 дітей у підлітковому таборі у селі Теребля Закарпатської області.

У рамках декомунізації перейменували луцькі вулиці: Володарського — на Данила Шумука; Ванди Василевської — на Валерії Новодворської; Вацлава Воровського – Павла Пащевського; Фурманова – Олекси Алмазова; Бойка — на Євгена Сверстюка; Коротченка — на Миколи Куделі; Макаревича – Ростислава Волошина; Коцько – на Олекси Ошуркевича; Жовтнева — на Волноваська; Вереснева — на Борохівська, Московську — на Хурсенка.

Для реалізації повноважень у зв’язку з децентралізацією влади, з метою якісного надання послуг та наближення їх до лучан у Луцькій  міській раді створено чотири відділи:

  • державного архітектурно-будівельного контролю. За перше півріччя проведено 74 перевірки. Накладено штрафів на суму 1210542 грн. До бюджету сплачено 777000 гривень;
  • реєстрації бізнесу та дозвільних процедур. З 01.01.2016 року відділ надав 5479 послуг з питань державної реєстрації суб’єктів господарювання і дозвільних процедур;
  • державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.  Станом на 01.07.2016 року на розгляд у відділ надійшло 1693 звернення.  Заявникам видано 1689 результатів розгляду звернень. До міського бюджету за сплату адміністративного збору зараховано 177259 гривень
  • ведення Реєстру територіальної громади. З 04 квітня цього року (з початку роботи відділу)  здійснено реєстрацію місця проживання та знято з реєстрації місця проживання 5931 особа. До міського бюджету надійшла плата за вчинення вказаних дій у вигляді адміністративного збору у сумі 55 272 гривень.    

Розпочали перемовини з Прилуцькою сільською радою щодо співпраці двох громад та потенційного майбутнього об’єднання в єдину територіальну громаду.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Підписали меморандум про співпрацю Луцька з містом Світ Словацької Республіки.

Підписали Угоду про партнерство між Луцьком та румунським містом Алба Юлія.

Активізували партнерські контакти між містами Луцьк та Брест (Республіка Білорусь) у сфері житлово-комунального господарства, екології та спорту з метою обміну досвідом у цих сферах та залучення грантових коштів.

12 червня стартував Європейський тиждень сталої енергетики, в межах якого навчають і пропагують енергоощадні технології.

У рамках проекту підписали тристоронній Протокол намірів про співпрацю у сфері енергетичного партнерства між Луцьком, Любліном та Брестом.

ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

У рамках «Проекту реконструкції системи централізованого теплопостачання у м. Луцьк», що реалізується з Європейським банком реконструкції та розвитку, розпочали тендерні процедури із встановлення котла на альтернативному паливі потужністю 5 Мвт по вулиці Боженка, 32.

 

Перелік муніципальних  інвестиційних проектів, які будуть впроваджені у місті

 

Проект, який планується реалізовувати

Вид робіт

 

Сума коштів

 

млн ЄВРО. Курс НБУ 08.07.2016:

27,54

млн грн
1. Реконструкція системи теплопостачання в м. Луцьку    (Кредит ЄБРР) Заміна теплових мереж, реконструкція ЦТП, реконструція котельного обладнання, виведення з експлуатації застарілих підвальних котелень, впровадження системи обліку 10,00 275,40
2. Реконструкція системи теплопостачання в м. Луцьку    (Грант фонд Е5Р)

Встановлення індивідуальних теплових пунктів в понад 200 багатоквартирних житлових будинках. Будівництво котельні на біопаливі по вул.

Боженка

4,00 110,16
3. Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Луцьк (Кредит НЕФКО) Модернізація системи освітлення, встановлення ІТП, термомодернізація мереж, заміна вікон та термомодернізація фасадів (ДНЗ 4, 13, 27, 31, гімназія №21, ЗОШ № 1,16, палац учнівської молоді) 0,50 13,77
4. Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Луцька (Грант фонд Е5Р) Модернізація системи освітлення, встановлення ІТП, термомодернізація мереж, заміна вікон та термомодернізація фасадів (ДНЗ 4, 13, 27, 31, гімназія №21, ЗОШ № 1,16, Палац учнівської молоді) 0,25 6,89
5.

Підвищення енергоефективності в громадських будівлях, що фінансуються з бюджету м. Луцька

(кредит НЕФКО)

Термомодернізація закладів освіти, встановення ІТП у всіх бюджетних закладах, проведення модернізації системи зовнішнього вуличного освітлення 5,00 137,70
6.

Підвищення енергоефективності в громадських будівлях, що фінансуються з бюджету м. Луцька

(Грант Фонду Е5Р)

Термомодернізація закладів освіти, встановення ІТП у всіх бюджетних закладах, проведення модернізації системи зовнішнього вуличного освітлення

 

2,50 68,85
7. Кредит НЕФКО для реалізації проекту із модернізації і реконструкції системи подачі води та водовідводу у м. Луцьку Реконструкція підземних водозаборів, реконструкція насосного обладнання, запровадження диспотчеризації та автоматизації водопостачання 0,50 13,63
8.

Оновлення рухомого складу Луцького підприємства електротранспорту з одночасною оптимізацією контактної мережі та впровадженням автоматизованої системи оплати проїзду

(Кредит ЄІБ)

Придбання 30 нових тролейбусів. Будівництво тролейбусної контактної мережі на вул. Окружній та вул. Станіславського в м. Луцьку.

Встановлення поворотних стрілок та необхідного для цього обладнання (3 об’єкти). Впровадження системи автоматизованої оплати проїзду

4,92 135,40
9.

Модернізація сектору водопостачання і водовідведення м. Луцька

(Кредит ЄІБ)

Модернізація технологічної системи водопідготовки м. Луцька.

Реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Луцьк.

Заміна старої зношеної техніки на нову більш ефективну.

10,75 296,12
10. Проект Світового банку щодо покращення надання медичних послуг в місті Луцьку  (безповоротна позика) Облаштування кардіо-центру в Луцькій міській клінічній лікарні, реконструкція та придбання медичного обладнання в амбулаторіях міста 2,17 59,68
Всього 40,58 1117,60
В т.ч. грант (євро/грн) 8,92 245,57

«Загалом буде залучено понад один мільярд гривень інвестицій», – переконують у міськраді.