Ковельську лікарню взяли на баланс області

Волиньрада вирішила прийняти в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області цілісний майновий комплекс ‒ Державний заклад «Вузлова лікарня станції Ковель» Державного територіального-галузевого об’єднання «Львівська залізниця».

Відповідне рішення підтримали 58 обранців громади.

Депутат Михайло Богаль зазначив, що у перспективі немає сенсу створювати госпрозрахункову поліклініку на базі лікарні,бо у майбутньому його доведеться дофінансовувати, а послуги їм перекриє інша лікарні. Тому він пропонує таки створити хоспіс.

Натомість голова облради Ігор Палиця зазначив, що лікарню поки і так фінансують, хоч об’єкт і не є майном обласної комунальної власності. Мовляв, облрада так і фінансуватиме лікарню, а наприкінці року залізниця чи якась інша структура забере собі лікарню, а гроші з бюджету області ніхто не поверне.

Проте голова ОДА Володимир Гунчик нагадав, що в держбюджеті не передбачені кошти на ковельську лікарню. Депутат Сергій Слабенко наполягав, що треба одночасно вирішувати питання й у Києві – щоб знати, як вчинять із працівниками лікарні.

Відтак, у підсумку лікарню таки прийняли на баланс обласної ради. Для прийняття майнового комплексу створять спеціальну комісію. Голови обласної ради та облдержадміністрації мають звернутись до профільних міністерств з вимогою повернення коштів, виділених з обласного бюджету на утримання Державного закладу «Вузлова лікарня станції Ковель» та вирішити питання гарантії трудових прав шляхом працевлаштування та проведення розрахунків з працівниками у з в’язку з передачею майнового у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Проте поки відклали питання про створення комунального підприємства «Ковельська госпрозрахункова поліклініка» Волинської обласної ради – Гунчик запропонував розробити зважену пропозицію до наступної сесії та вирішити, що зроблять на базі лікарні.