«Ігнор» порушень, незаконна депортація та вигнання біженців: «гріхи» луцьких прикордонників

Прокуратура виявила ряд порушень у роботі Луцького прикордонного загону.

Про це інформують у прес-службі прокуратури області.

Так, перевірка виявила, що упродовж 2016-го року прикордонники безпідставно не складали протоколи про адміністративне правопорушення під час адміністративного затримання шести іноземців.

Встановлено також порушення вимог закону при складанні посадовцями загону протоколів про адміністративне затримання.

Допускалися ними і факти проведення особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів затриманих осіб без залучення двох понятих.

Також перевірка виявила в роботі прикордонного загону випадки безпідставного прийняття рішення про примусове повернення та ініціювання примусового видворення іноземців за межі України.

Зокрема, працівники штабу Луцького прикордонного загону прийняли рішення про примусове повернення за межі України громадянина Республіки Афганістан, який звернувся за отриманням статусу біженця та легально перебував на території країни.

Окрім того інспектори знайшли порушення у контролі за дотриманням законодавства про адміністративні правопорушення в роботі підпорядкованих відділів прикордонної служби.

Начальнику Луцького прикордонного загону дали вказівку з вимогою негайно усунути порушення та притягнути до дисциплінарної відповідальності службових осіб, відповідальних за їхнє допущення.

Відтак, трьох службових осіб прикордонного загону притягнули до дисциплінарної відповідальності.