Волинь: тербати проходять бойове злагодження

На Волині розпочалися навчальні збори з підрозділами територіальної оборони.

Про це інформують у прес-службі Волинського обласного військового комісаріату.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки військового комісара Волинського обласного військового комісаріату Володимира Дриженкова, це вже не той шалений ритм і об’єм залучення волинян, який був під час декількох хвиль мобілізації.

«Лише з одного Ковельського району зібрано понад 200 осіб до загону оборони. І основна увага на практичний вишкіл, відновлення навченості особового складу у виконанні функціональних обов’язків, а також підвищення рівня знань офіцерів, сержантів і солдат, вивчення штатного озброєння та військової техніки, способи їх застосування, удосконалення практичних навичок їх експлуатації», – зазначив полковник.

Наприкінці навчального збору підрозділи тероборони перевірять на бойове злагодження та визначать, чи готові вони виконувати бойові завдання.

Декілька сотень резервістів посилено займаються на полігоні однієї з військових частин що входить до складу оперативного командування «Захід». Навчання проводять інструктори, які мають досвід участі в бойових діях у зоні проведення АТО.

ЯК стверджує офіцер колишнього 1-го батальйону тероборони «Волинь» майор Олег Киблюк, основну увагу інструктори звертають на вогневу, тактичну та медичну підготовку. На полігоні проводять денні та нічні стрільби з усіх видів стрілецької зброї, кулеметів, гранатометів. Також учасники зборів опановують саперну справу та рукопашний бій.

«Декому потрібно лише відновити бойові навички, когось – навчаємо «з нуля». За короткий проміжок часу потрібно ознайомити бійців з усім спектром піхотного озброєння. Озброєння отримали різне. Є, навіть, такий «релікт», як кулемети «Максим». Але я б саркастично не посміхався з цього приводу. Ця зброя здатна забезпечити виконання певного спектру завдань в умовах сучасного бою. Звичайно, тягати його на собі полем бою – справа марна. Для підтримки мобільних дій підрозділів є більш сучасні ПК, РПК тощо. А от, до прикладу, є блокпост. Так от, дітище американця Хайрема Максима може забезпечити для оборони укріплення тривалу щільність вогню. Не забуваємо, що ефективна дальність стрільби з нього – до 2-х кілометрів. До того ж, він же робить 600-800 пострілів на хвилину і має рідинне охолодження ствола. Міняй стрічки і доливай воду. На передовій АТО такі кулемети вже показали себе, як стаціонарні вогневі засоби на ВОП та РОП. Чому б не озброїти ними загони територіальної оборони?» – зауважив інструктор.

Боєць тербату Андрій Оніщук, який впродовж двох років активно бере участь в подібних навчаннях, і, зокрема, опановує спеціальність кулеметника, зазначив, що кулемет системи Максима конструктивно невибагливий до обслуговування. Маючи достатньо боєприпасів, кулеметний розрахунок за декілька днів тренування може навчитися «різати» навпіл мішені чергами. Точність і щільність вогню залежить від злагодженості дій розрахунку.

Серед бійців підрозділів є державні службовці, вчителі, медики, будівельники, фермери, енергетики. У строю й посадовці високого рангу.

Зокрема, фах стрільця здобуває перший заступник голови однієї з районних рад області – Олександр Пасинковський.

«Такі навчання підрозділів територіальної оборони дають нам можливість відчути впевненість в своїх військових знаннях та вміннях, згуртовують колектив, адже саме в таких польових умовах ми вчимося відчувати, як кажуть, плече товариша, військовий дух», – каже посадовець.