У Луцьку сусіди сваряться за майданчик

У Луцьку мешканці будинку не можуть поділити кооперативну колясочну із сусідкою, яка реконструювала приміщення та хоче отримати його у власність.

Про це йшлося 13 липня під час архітектурної комісії міської ради.

Відтак, у будинку на проспекті Відродження, 20, жителі проти того, щоб їх сусідка отримала у власність приміщення старої колясочної, яка знаходиться у спільній власності. Мешканець будинку Володимир Яковчук звернувся до комісії міськради із проханням перевірити законність реконструкції квартири.

За словами Ковальчука, сусідка «нахабно» зайняла цю площу, не спитавши дозволу у всіх сусідів, які фактично є співвласниками цієї площі. Ще одна мешканка будинку Ірина Яковчик додала, що кожен із сусідів додатково сплачує кошти за енергоносії, яке вираховують залежно від площі.

Натомість Олена Сокольська, яка здійснила у колясочній та частині під’їзду реконструкцію, пригадала, що раніше на місці колясочної був похідний під’їзд, а до квартири було страшно збиратися вночі, бо там сиділи алкоголіки.

«Ми звернулися в БТІ і архітектуру і спитали, до кого треба звернутися, щоб взяти квартиру собі», – додала Сокольська. То після отримання дозволу начальника ЖЕКу, зібрали підписи сусідів. Протягом трьох років проводили реконструкцію колясочної та ніхто із мешканців не висловлювався проти. Тож Сокольська звернулася в ЦНАП, щоб отримати свідоцтво про власність квартири площею близько 15 метрів квадратних.

Депутати пояснюють, що жінка не може отримати квартиру у власність без згоди усіх мешканців будинку. Оскільки власність кооперативна, то має бути письмова заява співвласників про перерозподіл.

Заступник начальника управління архбудконтролю Сергій Вітвіцький розповів, що реконструкція оформлена законно, оскільки подана та зареєстрована декларація про початок будівельних робіт та декларація про готовність об’єкта.

Держреєєстратор відділу держреєєстраці майна та його обтяжень Андрій Корнелюк підтвердив, що у ЦНАП надходила заява про реєстрацю майна. На час попередньої реєстрації площа була менша на 15 метрів квадратних. Підтверджень звідки взялася ця площа не було, тому особі дали 30 днів на вирішення питання – збір документів, а саме отримання згоди від усіх співвласників.

«Мушу констатувати, що ЖЕК чи інші органи тут вас підвели і дали Вам незаконну консультацію», – зазначив голова комісії Андрій Козюра.

Натомість Сокольська розповіла, що зараз розуміє незаконність. Та в реконструкцію вкладено багато коштів, сім’я, за її словами, “влізла у кредити”, а її чоловік інвалід 2 групи. Тож жінка визнає, що найліпшим шляхом є таки порозумітися із сусідами. Це спробують зробити під час зборів, які планують організувати найближчим часом.