Округ №23: кандидати піаряться на заходах від влади

Факти незаконної агітації зафіксовані під час заходів, які організували органи влади та місцевого самоврядування.

Зокрема, у неділю, 10 липня, у Колках Маневицького району відбулися святкування Дня селища, організовані місцевою радою, де були помічені кандидати, ‒ повідомляють у Громадянській мережі «Опора».

Під час цього заходу організатори дозволили виступити перед громадою кандидатам в народні депутати Людмилі Кирді («Батьківщина»), Сергію Булі («Радикальна партія Олега Ляшка»), Олександру Пирожику («Свобода»), Тетяні Лишневець («Народний контроль»), Юрію Кулачеку («Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Більшість із згадуваних кандидатів прямої агітації не здійснювали. Водночас, присутній під час заходу депутат Верховної Ради України Іван Крулько («Батьківщина») закликав присутніх відвідувачів свята голосувати за Людмилу Кирду. «Я вважаю, що ви отримаєте тут на Поліссі чудового депутата, якщо проголосуєте за Людмилу Кирду. Вона є ваша, вона чудово знає кожне село, знає всі проблеми», ‒ зазначив нардеп у виступі.

Також незаконну агітацію здійснював кандидат Сергій Була, який під час свого виступу закликав відвідувачів заходу голосувати за нього.

Варто зазначити, що під час святкувань представниця Благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки Разом» вручила місцевій школі спортивне обладнання. У відповідь представники батьківського комітету школи подякували фонду та кандидату в народні депутати Ірині Констанкевич («Українське об’єднання патріотів – УКРОП»), яка водночас є представницею вище згадуваного фонду, за допомогу і співпрацю.

Крім того, у селі Люб’язь Любешівського району 10 липня відбувся другий день фестивалю екстремального водного туризму «Поліська регата». Під час цього заходу спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували людей, одягнутих у футболки із надписом Ірина Констанкевич та з логотипами фонду «Тільки разом» і партії «УКРОП».

Такі футболки є однією з форм політичної агітації. Відповідно до ч. 1 ст. 68 закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу.

Зазначимо, що фестиваль та інші заходи, які відбулися в рамках «Поліської регати», організували Любешівська районна рада, Любешівська РДА, НПП «Прип’ять-Стохід», Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ЛРГЕО «Світ навколо нас». Одним із спонсорів «Поліської регати» був фонд Ігоря Палиці «Тільки Разом».

ОПОРА нагадує, що відповідно до ч. 4 ст. 74 закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.

Agitatory_na_svjati_u_Lubeshovi_1