На Волині – скандал через піщаний кар’єр

Мешканці села Незвір Рожищенського району протестують проти появи піщаного кар’єру поблизу їхнього села.

Про це інформує Район. Рожище.

На території Луківської сільської ради, куди окрім Лукова входять Незвір і Крижівка, вже існує кар’єр із видобутку піску. Представники приватного підприємства «Граніт буд-сервіс» планують відкрити ще один поблизу Незвіра. Однак, місцеві мешканці категорично проти цього.

До слова, раніше відбувалося кілька сесійних засідань Луківської сільської ради, де це питання не отримало підтримку серед місцевих депутатів. Також селяни зібрали 130 підписів проти кар’єру. Не зважаючи на це, на місці потенційного піщаного кар’єру вже проводили геологорозвідувальні роботи.

Селяни переконані, що до справи причетні високопоставлені люди. Мовляв, інакше чому навколо цього питання стільки підкилимних рішень. Також за їхніми словами, передачу кар’єру підприємцям негласно підтримує Луківський сільський голова Лариса Забожчук, хоча на людях вона стверджує, що проти цього.

Погодження видачі спеціального дозволу на користування надрами ПП «Граніт буд-сервіс» з метою видобування пісків Незвірівського родовища мають винести на розгляд сесії районної ради 14 липня. Але попередньо мало відбутися засідання постійної комісії з виїздом в Луківську сільську раду для детального вивчення та зустрічі з громадою сільської ради.

Ця зустріч мала відбутись учора, 12 липня о 10:00. Однак за день перед тим увечері мешканцям Незвіра подзвонила Луківський сільський голова Лариса Забожчук і повідомила, що ніякої зустрічі не буде.

Звісно, таке повідомлення обурило жителів Незвіра і вони миттєво скликали схід селян увечері, 11 липня, про що, до речі, повідомили голову районної ради Андрія Музику.

Оскільки на зібрання селян ні голова районної ради, ні сільський голова не прийшли, люди телефоном запросили до себе активістів «Народної самооборони. Рожища» Олександра Дулюка і Валерія Шварцкопа та журналіста.

На зустріч з громадськими активістами за 200 метрів від того місця, де хочуть відкрити кар’єр, зібралося близько 50 незвірчан.

Історія навколо Незвірівського піщаного родовища розпочалася 2007 року, коли депутати Луківськоої сільської ради проголосували за надання дозволу на проведення геологорозвідувальних робіт в урочищах «Вежа» і «Куплене».

Депутат Луківської сільської ради 5-го скликання Леонід Михальчук переконує, що це та наступні рішення сесії 2009-го року були сфальсифіковані.

«Ніякої більшості депутатських голосів за це рішення не було. Хоча у рішенні сесії вказано, що депутати проголосували одноголосно. Для прикладу я знаю особисто, що четверо депутатів готові свідчити, що за подібні рішення не голосували. На деяких депутатів був тиск. Я написав звернення у нашу рожищенську прокуратуру і відділення Нацполіції. Прийшли відповіді, що вони перевірили викладені мною факти і складу злочину у діях сільської ради не знайшли. Ось так. В червні я написав звернення до Генпрокурора України Луценка. Тож чекаємо відповіді», – запевнив обранець.

У фрагменті тексту звернення до Генпрокурора України йдеться:

«Ми, жителі с.Незвір, просимо Вас всією громадою вжити заходів щодо неправомірних дій працівників Луківської сільської ради під час прийняття рішень стосовно передачі земельних ділянок для проведення робіт з геологорозвідки та подальшого добування корисних копалин різноманітними підприємствами на території Луківської сільської ради.

По даних фактах ми неодноразово звертались до органів прокуратури та поліції, якими не вжито жодних заходів щодо неправомірності її посадових осіб.

Зважаючи на те, що власники фірм, які мають наміри добувати корисні копалини є дуже впливові люди, ніхто з вищенаведених служб не бажає надавати правову оцінку їх діям. В зв’язку з цим громаду до відома ніхто не ставив щодо проведення будь-яких робіт».

1_13644252_1101900409884754_1430500400_n

Голова громадського формування «Народна самооборона Рожище» Олександр Дулюк запевнив жителів села Незвір, що самооборонівці і значна частина депутатів районної ради – на їхньому боці.

«Ми вже добились того, що призупинена ліценція підприємства «Німб-7», яке розробляло Крижівський піщаний кар’єр. Наша громадська організація підготувала запит до Луківського сільського голови з проханням надати відповідь, що отримала сільська рада і громада від діяльності цих підприємців. Ми цю відповідь оприлюднимо і ви побачите, що вони заплатили в сільський бюджет, що отримала ваша громада. Так само наші депутати піднімають питання, чи має наш район зиск від діяльності інших піщаних кар’єрів. Бо за рахунок рожищенського піску будується Луцьк, натомість район і Рожище мають розбиті пісковозами дороги. Ми розуміємо, що пісок потрібен будівельникам. Але його видобуток повинен проводитись цивілізовано», – зазначив самооборонівець.

Після дебатів поблизу сільського магазину, селяни вирішили показати місце, де, буцімто, буде кар’єр, а також місце сміттєзвалище, яке утворилось зі згоди Луківської сільської ради. Відходи сюди звозять усі навколишні села, в тому числі із сусіднього Маневицького району.