Луцьк: у приватному секторі ‒ проблеми зі сміттям

У приватному секторі Луцька частина мешканців не хоче купувати контейнери для сміття. Дехто ж з тих, хто прибав контейнери, через різні причини не виставляють їх на вулицю, а продовжують викладати сміття на дорогу, де його «розносять» собаки та птахи.

Про це йшлося 12 липня під час оперативної наради у міського голови.

Міський голова Микола Романюк нагадав, що підписав доручення про придбання сміттєвих контейнерів на вулицях Ковельській, Володимирській та Чернишевського. Проте доручення не виконане до кінця.

Директор ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич повідомив, що на Чернишевського придбали вже 94 контейнери, та 9 власників будинків відмовилися їх купувати, попри можливість розстрочки на 36 місяців – таким чином, за контейнер треб буде сплачувати 14 гривень на місяць.

Відмовилися купувати контейнери й для 4 будинків на Ковельській та 6 на Тютюнника. Кузьмич розповів, що навіть ті, у кого є контейнери, не всі готові виставляти їх на вулицю. Жителі мотивують це тим, що переживають, аби смітники не вкрали чи вони створюватимуть незручності. Тому ці власники продовжують складати сміття на дорогу.

Минулого року «Луцькспецкомунтранс» реалізував 171 контейнер, цьогоріч спільно із представниками муніципальної поліції реалізували ще 178. Проте на складі є ще 220 контейнерів, але лучани не хочуть їх купувати навіть на умовах розстрочки.

Директор департаменту муніципальної поліції Юлія Сиротинська додала, що на вказаних вулицях купувати контейнери відмовилися достатньо заможні люди. Тож, аби повпливати на них, у муніципальній поліції хочуть «показати їх» ‒ оголосити адреси чи навіть опублікувати фото.

Мер Луцька Микола Романюк зазначив, що необхідно, аби мешканці таки купили контейнери. «Не йде мова змусити людей купити контейнери. Йде мова про те, щоб люди мали контейнери», ‒ наголосив Романюк.

За його словами, у цих районах сміття постійно розносять собаки та птахи, а є правила поживання у місті, яких усі повинні дотримуватися. «Порядок починається з хати, квартири, подвір’я», ‒ додав Романюк та подякував тим, хто купив контейнери.