Ігор Рицко – герой чи самозванець

Російська агресія стосовно України, як і будь-яка війна, породила когорту людей, які повертаються з зони бойових дій і розповідають про свої псевдодосягнення та “геройські” вчинки.

Але перевірити їхні слова вкрай важко, бо 1) справжні Герої та взагалі більшість військових не охоче розповідають про війну, а певна кастовість не дозволяє їм вказувати на псевдогероїв, ще й публічно, 2) дуже малий відсоток цивільних буває на передовій та може отримати інформацію від свідків.

Тож наче гриби після дощу під час війни в мирних регіонах з’являються “герої”, які використовують свій статус для різних цілей: фінансового збагачення, привернення уваги жінок, здобуття моральних переваг.

Але є особлива когорта – ці громадяни використовують свої розповіді для розбудови політичної кар’єри. І останній приклад є найбільш кричущим та ганебним. Адже в політику, в теорії, мали б іти люди моральні та чесні, а якщо цей громадянин починає свою кар’єру з брехні, то таким ж він і буде політиком.

********

 

Вся країна знає про батальйон “Айдар”. Це добровольче з’єднання сформувалося одним з перших після російської агресії. На рахунку батальйону багато бойових операцій, які ввійшли в історію війни з Росією.

Бійцями “Айдару” ставали добровольці. Проте чи всі розуміли на що йдуть? Чи у всіх вистачило сміливості пройти бойовий шлях в цьому батальйоні та заслужити повагу побратимів по зброї? Чи всім вистачило глузду не приписувати собі чужі досягнення та заперечувати свої промахи?

Звичайно ні. Одним з таких “сміливців”, який активно піарить себе як “героя” з видатними заслугами, є теперішній кандидат у народні депутати на позачергових парламентських виборах по 23-му виборчому округу Волині Ігор Рицко, позивний “Алмаз”.

Він називає себе “кадровим військовим, який зробив кар’єру від авіаційного техніка Луцького аеродрому до першого заступника командира військової частини у званні майора”. Однак, на фото, які Ігор Рицко викладає у соцмережах, чомусь на його парадному кітелі видніються два якорі – ознака причетності до військово-морського флоту.

якір

Влітку 2014 року Ігор Рицко балотується в народні депутати України. ЗМІ зарясніли розповідями про “героїзм” кандидата під час його служби в “Айдарі”: він і операції готував, і в бої ходив.

Однак для бійців “Айдару” ця інформація стає сюрпризом. На відео нижче – реакція айдарівців на публікації про героя-Рицка.

 

УВАГА! НА ВІДЕО ПРИСУТНЯ НЕЦЕНЗУРНА ЛЕКСИКА!

 

 

А ось декілька штрихів до “бойового шляху” Ігоря Рицка.

Після приїзду на “передок” того ж дня він зателефонував до волонтера Олександра Калюжного, позивний “Харьківський”, з проханням забрати його додому. Однак той відмовив, бо від’їхав на велику відстань від бази батальйону.

 

Командир взводу, в якому на початках служив Рицко, Юрій Бубенщиков, позивний “Бубен”, каже, що “Алмаз” відмовився йти в “секрет”, бо боявся. Тільки за не виконання цього наказу Рицка могли вигнати з батальйону. Пошкодували.

 

А потім ще раз пошкодували. Під час бою біля Красного Яру “Алмаз” відмовився допомогти Сергію Морозу, позивний “Горець”, відтягти пораненого товариша з позивним “Балу”. “Та який на … трьохсотий там сєпарський танк”, – відповів він на прохання.

УВАГА! НА ВІДЕО ПРИСУТНЯ НЕЦЕНЗУРНА ЛЕКСИКА!

 

Ще одне військове досягнення Ігоря Рицка, розпіарене в ЗМІ, захоплення Луганської ТЕЦ. Боєць “Айдару” Павло Павлов, позивний “Аскольд”,  його там не пригадує, як і його побратими, які говорять про Рицка у перших двох роликах.

 

Ще один “подвиг” Ігоря Рицка, про який ви ніколи не прочитаєте в ЗМІ, стався пізніше. Як розповідає військовий Микола Нагорний, позивний “Добрий”, “Алмаз” приїхав з двома розвідниками до його розташування та мав перейти на інший об’єкт. Виявилося, що Ігор Рицко вирішив сам прокласти маршрут, проігнорувавши Нагорного. В результаті – двоє бійців поранені, а сам Рицко отримав шок.

 

 

Має зауваження до Ігоря Рицка й колишній командир “Айдару” Сергій Мельничук, позивний “Гепард”. Він розповів, що “Алмаз” без підпису командира батальйону присвоїв собі звання майора, а обов’язки в штабі виконував не надто старанно.

 

 

Має що розповісти про бойовий шлях “Айдару” екс-командир роти “Захід” Ігор Лапін, позивний “Зола”. Саме його роту виділяє з усього “Айдару” колишній командувач сектору “А” Ігор Колеснік, позивний “Зевс”.

 

Щоправда про Рицка Лапін говорить небагато.

 

Тож, як сказав розвідник батальйону “Айдар” Олександр Кралюк,  позивний “Морячок”, усе, що розповідає про себе Ігор Рицко – це слова.

“Про себе можна сказати багато. Але, це ніщо інше, як “хвали мене моя губонька – роздерись до вух”, – обурювався “Морячок”.

********

 

Як йшлося вище, таких людей як Рицко війна породила багато. Більшість з них не виставляє своїх “подвигів” на широкий загал, а використовує їх для здобуття бонусів у побуті. На жаль, таких кадрів як Ігор Рицко вистачає.

На жаль, їх не можуть викрити ні суспільство, ні військові. Та й мало яке ЗМІ візьметься за це, адже зібрати факти, які б підтверджували їхні твердження важко. Це довга і кропітка праця, яка потребує значних ресурсів.

Треба й додати, що сьогодні в очах суспільства люди у формі мають певний ореол “святості”, тому не варто очікувати на однорідну реакцію читача на статтю про псевдогероїв війни з Росією. Особливо, якщо в цих “героїв” є зв’язки з впливовими ЗМІ місцевої фінансово-політичної групи.

 

Анатолій КОТЛЮК

П.С. Ігоре Йосиповичу, мабуть, для вас ця публікація – це “заказна стаття продажного ЗМІ”. Якщо Ви хочете, щоб її зняли, будь ласка, не дзвоніть-не пишіть. Ми живемо в правовій державі – зверніться до суду. Тим більше у 2014 році вашими помічниками на судах з ОВК були серйозні юристи, які сьогодні займають депутатські крісла в міській раді, балотуючись від  партії “УКРОП”.