Гунчик «потрусить» районний бюджет заради пам’ятника

Голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик пообіцяв особисто «зайнятися» виділенням коштів з бюджету Горохівського району на будівництво пам’ятника «Борцям за волю України» у селі Підберезне.

Про це стало відомо 12 липня під час засідання постійної комісії Волиньради з питань бюджету.

Нагадаємо, виділити з обласного бюджету кошти обсягом 58 мільйонів гривень вже рекомендували на засіданні освітньої комісії облради.

Тож на бюджетній комісії голова сільради повідомив, що ще у січні за виділенням коштів зверталися до заступника голови обласної ради Олександра Пирожика. Посадовець нібито «дав добро» на фінансування пам’ятника на умовах 50 на 50, проте відтоді питання не зрушило з місця. А тим часом у селі хочуть встигнути відновити пам’ятник до Дня Незалежності. За словами Віктора Коритка, у лавах повстанської армії загинуло 46 жителів села, ще 20-ох вбили у Луцькій тюрмі, ще частину селян розстріляли у лісі, тож загалом загинуло 146 осіб.

На реконструкцію меморіального комплексу «Борцям за волю України» з бюджету сільради виділили 3 тисячі гривень, також оплатили підготовку проекту. 57 тисяч спрямують із бюджету Горохівського району, а ще 58 просять в області.

Депутати повважали, що треба підтримати пропозицію виділення коштів, адже жителі Підберезного загинули за волю всіх українців. Проте голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик повідомив, що Горохівський район вже перевиконав бюджет на 3, 6 мільйона гривень, тож гроші треба шукати саме там.

«Давайте привикати до того, що з  кожним днем ми будемо зменшувати дотацію на райони, а займатися об’єктами комунальної власності в області. У нас психлікарня в страшному стані, ми їм даємо 1, 7 мільйона гривень, а їм треба 17», – додав губернатор.

Тож він пообіцяв особисто звернутися до голови райдержадміністрації, аби той довиділив необхідну суму на пам’ятник. Якщо ж коштів таки не виділять, то депутати пообіцяли повернутися до цього питання.