Скандал з фестивалем журналістики в Луцьку: мерія не втручається

Луцький муніципалітет розцінює вимогу частини журналістів не фінансувати з міського бюджету проект “Фестиваль волинської журналістики”, як конфлікт в середовищі журналістів та просить їх врегулювати це питання між собою.

Про це йшлося 11 липня під час зустрічі активістів та журналісти з мером Миколою Романюком.

Вимоги до мера міста озвучила журналістка Ірина Новосад. Журналістів хвилює те, що конкурс проведений з порушеннями.

Микола Романюк сказав, що ніхто не дав фактів про накрутку голосів.

Хоча, зауважимо, раніше Сергій Рижков на своїй сторінці у Фейсбук розмістив список усіх ініціатив, де мало місце накрутка голосів.

Також мер наголосив на тому, що рішення по конкурсах приймала комісія, яке він поважає і відміняти розпорядження не буде. До слова, мер вважає прикрістю те, що журналісти між собою конфліктують.

“Це кінець-кінцем ваша справа, журналістська етика та поведінка. Я ніколи не збираюся вмішуватися в чужі справи”, – додав він.

Мер вважає, що ця ситуація стала скандальною та незрозумілою. До слова, мер вважає, що проблему із фестивалем журналістики “роздули” на всю Україну.

Також мер запитав, чому журналісти мовчали про фестиваль на самому голосуванні, а підняли шум уже після винесення розпорядження.

За словами Романюка, організатори фестивалю журналістики відмінили фуршет. Натоміть за ті кошти встановлять меморіальну дошку головному редактору газети “Волинь” Степану Савчуку.

Натомість Ірина Новосад апелювала тим, що ніхто ні з ким не сварився.

Її колега Марія Доманська вважає, що це не коректно, щоб влада давала гроші журналістам, знаючи що існують інші соціально-потрібні проекти. Також Доманська наголосила на тому, що комісія прийняла рішення не зважаючи на положення про конкурс, адже фестиваль немає в собі поліпшення соціальних важливих або інфраструктурних питань.

До слова, мер не може скасувати свого розпорядження. Можливий спосіб зміни ситуації – прийняте нового розпорядження чи внесення змін до існуючого.

Також журналісти вбачають рішенням проблеми – позовну заяву на рішення комісії. Якщо суд скасує таке рішення, тоді можна скасувати розпорядження міського голови.

Журналістка Ірина Мусій наголосила на тому, це питання мав собі іміджевий характер для міста.

“Ми журналісти і нам не байдуже на що виділяються кошти. Складається таке враження, що ви як мер виділяєте кошти журналістам з міського бюджету. В такому випадку це залежність журналістів від влади. Ми як нове покоління про таких рішень”, – додала вона.

 

 

Отож, для вирішення питання по фестивалю Микола Романюк запропонував журналістам провести зустріч із комісією та громадськими активістами, за участю мера для обговорення цього питання.