«Поліська регата»: Стохід, човни, екстрім

На території національного природного парку «Прип’ять – Стохід» відбувається фестиваль  «Поліська регата».

Це місця на Волині, де ще збережена первісна природа, та особливо мальовничі краєвиди – вздовж річок Прип’ять і Стохід, – пише День.

Те, що являють собою заплави цих річок, скільки тут проток, заток, затонів, рукавців і рукавчиків, стариць, скільки заболочених та піщаних острівців, не знають, мабуть, і місцеві мешканці, які тут виросли. Один із учасників фестивалю вчитель Луцької гімназії №21 Андрій Мельник каже, що завжди старається раз чи два у рік вийти на байдарках за маршрутом Прип’ять – Стохід, бо «з човна на водному плесі навколишній світ виглядає абсолютно інакше, ніж з суходолу».

Фестиваль «Поліська регата» став своєрідною родзинкою туристичного потенціалу Любешівського району, і варто відзначити, що проходить він тією частиною національного парку, котра не є заповідною, але подарує учасникам неймовірні відчуття єднання з природою і численні відкриття. Аби побачити «волинську Амазонку», сюди прибували туристи-екстремали з усього світу, які і справжню Амазонію бачили, й бували у найвіддаленіших та найекстремальніших куточках планети, а природа Волині їх зачаровувала.

Учора учасники змагань відправилися трасою змагань водними плесами у село Сваловичі, яке є справжньою перлиною регіону. Розташоване воно на березі річки, далеко від людських поселень і наче завмерло у часі. Тут і досі є хати, криті очеретом, запаси якого просто неймовірні. Був час, коли очерет заготовляли і експортували у Європу як екологічне накриття для дахів.

У рамках фестивалю відбуваються змагання на туристичних байдарках-двійках на довгі дистанції та інші культурно-спортивні дійства (пляжний футбол, пляжний волейбол, змагання на байдарках-двійках на короткі дистанції (чоловік+жінка) та дерев’яних веслових човнах (одиночний заплив) на короткі дистанції на озері Люб’язь, районний фестиваль сімейних та родинних колективів «Співає родина», діє туристична смуга перешкод. Віталій Чернець, начальник відділу інфраструктури департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА, каже, що метою фестивалю «Поліська регата» є популяризація туристичного потенціалу Любешівського району, розвиток екологічного туризму, обмін досвідом, а для учасників це ще й можливість перевірити свої сили і отримати заряд бадьорості від неймовірної краси природи.

Фото відкриття дійства з сторінки Олега Куха в Facebook.