Округ №23: виборцям розсилають фейкові лист від Пенсійного фонду

У волинському відділенні Пенсійного фонду спростували інформацію, що розсилають мешканцям районів, які входять в округ №23, листи, в яких повідомляють: отримання допомоги від фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та кандидата у народні депутати України Ірини Констанкевич може зменшити обсяг державних виплат.

Про це на Волинь24 пише блогер Антон Бугайчук.

Раніше він написав блог про ці листи. У них йшлося, що в разі отримання допомоги від фонду чи кандидата громадяни України можуть втратити частину державних виплат.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ПІДКУПИ НА ОКРУЗІ №23: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ

Пізніше з’ясувалося, що ці документи були фейковими.

“Лист справді існує, однак є підтвердження, що його написали не у Пенсійному фонді”, – зауважив блогер.

cb-received1113833062020120 cb-received1113833168686776

Цілком ймовірно, що в разі масового надсилання таки «листів щастя» отримувачам допомоги від Ігоря Палиці вони заявлятимуть про «переслідування» та «репрерсії».

«Адже якщо державні соцвиплати системно зменшуватимуть після допомоги із фонду, вся система матеріального заохочення фактично руйнується. А ще цікавим є сам факт того, що в офіційному документі з Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області згадується про матеріальну допомогу він кандидатки Ірини Констанкевич», – зауважив Бугайчук.

Нагадаємо, відповідно до ч. 14 Ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.