Луцьк: запрацював центр допомоги вагітним

У Луцьку вже протягом двох місяців функціонує центр для жінок з кризовою вагітністю. Це другий в Україні заклад, де займаються такою допомогою. Перший успішно діє в Чернівцях.

Його організувала американка українського походження Надія Гординська. За цей час в центр за допомогою звернулися 7 жінок, ‒ йдеться в сюжеті Громадського.Волині.

«Ми надаємо допомогу жінкам, які через необережне поводження або вільну поведінку чи вільний секс завагітніли і їхній партнер відмовляється їх підтримувати та визнавати дитину і одружуватися. Вони бояться своїх батьків, бояться осуду, бояться кидати навчання, бояться, що їхнє життя кардинально зміниться. Також це жінки зрілого віку, в яких чоловіки не виконують повністю обов’язки чоловіка в сім’ї, не заробляють кошти і цим жінкам потрібна підтримка. Ми надаємо як психологічну, так і матеріальну допомогу. Це ті напрямки, в яких ми працюємо», – розповіла адміністратор «LIFE ЦЕНТРУ» Анна Жовнір.

«Багато жінок приходять, прочитавши рекламу, і думають, що ми надаємо матеріальну допомогу або житло. Вони думають, що всі ці ресурси у нас вже є. Але ми працюємо трохи не так. Знаючи потребу жінки, ми використовуємо допомогою небайдужих людей. Ми пишемо пост у Facebook, бо маємо сторінку нашого центру. Там, з дозволу жінки, ми розповідаємо її історію і ділимося її потребою», – додала Анна.

«Я була приємно вражена, що за ці два місяці до нас звернулося 7 клієнтів. Вони проходять програму «Вчись і заробляй». Ми отримали багато дзвінків. Також мені приємно, що до нас приходять нові волонтери, підключається громадськість. Знаєте, ми просто так не допомагаємо фінансово, але ми даємо такий клич про допомогу і люди відгукуються. Нам не треба десь просити гроші з Америки, а українці відкликаються», – зазначила Надія Гординська.