Ковель: суд зняв арешт із майна засуджених митників

У Ковельському міськрайонному суді розглянуто клопотання засуджених у 2014 році колишніх працівників Ягодинської митниці Віри Охтієнко та Наталії Кухтей про скасування арешту їхнього майна.

Ця кримінальна справа була порушена за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України (Створення злочинної організації; вчинення злочину злочинною організацією; одержання хабара). В ході проведення досудового розслідування постановами слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України від 11 квітня та 10 травня 2012 року накладено арешт на все майно, належне їм на праві власності, ‒ пише Kowel.com.ua.

Вироком Ковельського міськрайонного суду від 19 лютого 2014 року Віра Охтієнко та Наталія Кухтей визнані винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді по 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням владних та організаційно-розпорядчих функцій в правоохоронних органах України строком на 3 роки. При цьому їх звільнено від відбування покарання з випробуванням строком на 2 роки.

В суді виявилось, що вони обидві є інвалідами другої групи загального захворювання, одна з них має на утриманні батьків і сина студента, а друга – неповнолітню дитину та матір.

Ухвалою Апеляційного суду Волинської області від 18 квітня 2016 року вказаний вирок Ковельського міськрайонного суду залишено без змін.

У своїх заявах Віра Охтієнко та Наталія Кухтей зазначили, що при постановленні судового рішення не вирішено питання про долю арештованого майна, належного їм на праві власності, і що на даний час вони позбавлені можливості розпоряджатися цим майном.

В судове засідання засуджені колишні працівниці Ягодинської митниці не з’явилися, подали заяви про розгляд клопотання без їх присутності.

Головуючий по справі суддя В’ячеслав Лесик обидва клопотання задовольнив і скасував арешти на майно заявниць, накладені Генеральною прокуратурою України.

13616303_1734098860186187_846332745_o