Волинь: ліс, який мають передати нацпарку, по-трохи продають

Ліси у Ківерцівському районі можуть зникнути через чиновницький саботаж.

Про це інформують у прес-службі «Народного контролю Волині».

Масштабна вирубка дерев, великі полювання на тварин чекає на ліси Ківерцівського району, якщо вони не увійдуть до складу національного природного парку «Цуманська пуща». Однак, чиновники не один рік саботують перехід цих земель під особливу охорону.

Захисники природи переконані, що створення «Цуманської пущі» – єдиний спосіб зберегти унікальний ліс у Ківерцівському районі. Відповідний президентський указ був виданий ще 6 років тому. Проте жодна сільська рада і підприємство, так і не передали землі, визначені у документі, нацпарку.

«Щодо цих об’єктів потрібне не земельне оформлення, а передача під охорону, щоб можна було відбирати службу охорони природно-заповідного фонду та здійснювати хоча б якийсь державний контроль за процесами, які відбуваються на цій території», – розповів директор національного природного парку «Цуманська пуща» Ігор Квач.

Під Ківерцівський національний парк має перейти майже 3,5 тисячі гектарів земель. Ще 30 тисяч гектарів мають бути включені в природно-заповідний фонд без передачі у власність «Пущі». Таким чином значна частина ківерцівського лісу опиниться під особливою охороною, але чиновникам, схоже, це невигідно.

Ігор Квач розповів, що великі масиви землі оформлюють на різні приватні структури – як через мисливські господарства, так і безпосередньо через аукціони.

Натомість працівники «Цуманської пущі» поки навіть не мають нормального приміщення для роботи та відповідних умов праці.

«Якщо, не дай Бог, у Цумані виникне лісова пожежа, то ми зможемо дістатися туди рейсовим автобусом або потягом – а далі ітимемо пішки, тому що свого транспорту не маємо», – поскаржився заступник директора парку Федір Доридор.

Частину майна, яке мало перейти у власність національного парку, вже навіть встигли продати. Зокрема, приміщення збанкрутілого комунального підприємства «Ківерціліс». Як розповів директор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Ігор Квач, адмінкорпус площею 400 «квадратів» за 160 тисяч гривень продали у приватні руки.

Екологи нарікають, що на території, де має діяти «Цуманська пуща», регулярно фіксують порушення щодо користування лісу.

Натомість «у верхах» заявляють, що нацпарк таки має майбутнє. За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, щоб наздогнати ЄС, Україні потрібно вдвічі збільшити площі природозаповідного фонду.

«У Ківерцях цю роботу треба продовжувати і Міністерство у таких випадках допомагає людям, які намагаються встановити природоохоронний режим на цінних територіях», – запевнив посадовець.