Прокуратура виявила порушення в роботі волинської поліції

Прокуратура Волині провела перевірку роботу поліції при затриманні порушників.

Про результати роботи повідомляють у прес-службі установи.

Встановлено, що упродовж року поліція Волині адміністративно затримала та доставила до приміщень відділів та відділень поліції 465 осіб. Із них ‒ 5 фактів безпідставного доставляння за наявності можливостей скласти протоколи на місці.

Встановлено також 34 випадки неоформлення матеріалів про адміністративне затримання правопорушника.

Не завжди працівники органів поліції області повідомляють родичам осіб, затриманих за вчинення адміністративних правопорушень, про місце їхнього перебування.

У порушення вимог закону вони також у встановлених законом випадках іноді не повідомляють Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання громадян, порушуючи їх право на безоплатну правову допомогу.

Встановлено і факти невиконання органами поліції області постанов судів про накладення адміністративного арешту. Допускаються порушення також у здійсненні контролю щодо осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Індивідуально-профілактична робота з такими засудженими проводиться формально, що призвело до того, що упродовж січня-травня 2016 року вони вчинили 14 повторних злочинів.

За наслідками перевірки прокурором Волинської області внесено вказівку тимчасово виконуючому обов’язки начальника ГУ НП в області з вимогою негайно вжити заходів до усунення виявлених порушень  та притягнути до дисциплінарної відповідальності службових осіб, відповідальних за їх допущення.