Округ №23: що кажуть про вибори в Маневичах

Майже 11 місяців на 23-му виборчому окрузі не було кандидата після смерті Ігоря Єремеєва. Безперечно всі потенційні кандидати чітко розуміли, що вибори з часом таки призначать. Тому багато з них почали готувати базу до проведення агітації за трохи після трагічної новини, але були й такі, що розгорнули діяльність тільки за місяць до виборів.

Основою агітації кандидати вбачають роботу з місцевим населенням. Майже усі кандидати-лідери відвідали 23-ий виборчий округ, деякі не один раз. На зустрічі із ними приходить чимало людей, як правило з різними цілями – хто приходить почути, а хто зневіритися ще більше.

**********

У селі Довжиця Маневицького району відразу біля сільської ради висять агітаційні листівки на стовпах від двох кандидатів – Олександра Пирожика та Людмили Кирди, хоча розміщення агітаційних матеріалів повинно проводитися у спеціально встановлених місцях та на інформаційних стендах.

 


Сільський голова Довжиці Іван Ткачук каже, що знімає агітаційні листівки біля адміністративних будівель. На рахунок агіток на стовпах відповідає: “Зривати? – Я його туди не чіпляв”.

За його словами, порушень не спостерігав. Дільнича виборча комісія сформована та провела перше засідання. Знаходиться вона у школі села Граддя.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ЩО ПРО ВИБОРИ НА ОКРУЗІ №23 КАЖУТЬ В КІВЕРЦЯХ

Іван Ткачук вважає найактивнішою в районі Людмилу Кирду. Каже, що жінка допомогла громаді у вирішенні проблеми відсутності світла. Сільська рада розробила проектно-кошторисну документацію на 400 тисяч гривень, 300 з яких отримали після запиту Кирди з обласного бюджету.

На запитання про затвердження виконавчим комітетом місць для агітації чоловік каже, що такий документ є. Але дата на ньому стоїть 20 червня, хоча згідно законодавства мала б бути прийнята ще в травні.

Біля магазину в Довжиці розпитуємо людей про вибори. Дехто каже, що на вибори не піде, аргументуючи: “Ніхто ні за кого не переживає, і не буде переживати. Тому сенсу йти на вибори не бачу”.

Люди жалкують за екс-кандидатом округу Ігорем Єремєєвим. Кажуть, що він допомагав усім, особливо коштами.

“Хороший був чоловік”, – додає перехожий.

Мешканка Довжиці розповідає, що агітаційні матеріали розносять по домівках. Найбільше отримує від Людмили Кирди та Сергія Були. Жінка запевняє, що піде на вибори.

Прямуємо в село Граддя, де розташована дільнича виборча комісія.

За словами члена ДВК Тетяни Похилої, перше засідання комісії відбулося в понеділок, 4 липня. Жінка розповідає як працює дільнича комісія. Каже, що запрошення уже порозносили.

На прохання показати протокол засідання каже, що він в голови. Хоча протокол має бути розміщений для загального доступу в приміщенні ДВК.

До слова, на школі не має таблички з написом, що саме тут знаходиться виборча дільниця.

**********

В Маневичах активно йде передвиборчий процес. Місто заставлене наметами з агітаторами та завішене плакатами кандидатів.

Перший намет, що трапився на шляху — Сергія Були. Агітатор розповідає про свою роботу. Каже, що основна робота — розповідати людям про дільність кандидата, його передвиборчу програму. Агітатор добре підготовлена, знає всі теми, що цікавлять мешканців округу — комунальні послуги, одноразова допомога молодим сім’ям, землі для атошників.

Каже, що в неділю у кандидата заплановані зустрічі із виборцями.

Раніше повідомлялося, що кандидат Сергій Була використовує намет для агітації з партійною символікою Радикальної Партії Олега Ляшка. Це заборонено законом, адже на наметі повинен бути сам кандидат, а не партія. Є другий варіант — договір про користування чи договір купівлі-продажу наметом, відповідно оплата здійснюється з рахунку виборчого фонду.

На запитання про намет, агітаторша ствердно киває та пояснює, що нині на наметі символіка партії заклеєна плакатами кандидата, тому порушення нема. Радить журналістам звернутися до виборчого штабу, де зможуть пояснити та показати документи при потребі.

Зовсім поряд розташовані намети Людмили Кирди та Федора Веніславського. Агітатори кажуть, що між собою не сваряться — підтримують нейтралітет. Розмовляють на різні теми, що не стосуються політики.

Кожен розповідає позитив про свого кандидата, але коли підходять люди до одного з наметів не перекрикують один одного.

Відвідали журналісти і виборчі штаби кандидатів.

У штабі Ірини Констанкевич нарікали на публікації ВАРу з інформацією про їхнього кандидата. Називають їх необ’єктивними. Ймовірно, маються на увазі публікації про порушення, які реєструє громадська мережа “Опора”. Приміром, в одній з них йшлося про путівки, що вручалися від фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”. Кандидат була присутня при цьому, але ніякої агітації не проводила.

Виборчий штаб займає невелику кімнату. Поряд в будівлі розташований офіс фонду “Тільки разом”.

разом

Також в штабі прокоментували ситуацію із плакатами, що розвісили на дверях психлікарні. Стверджують, що це не агітаційні матеріали, а запрошення на зустріч із кандидатом.

Рљ1

 

В штабі Людмили Кирди застаємо тільки одну жінку, яка є технічним працівником. Вона каже, що всі працівники роз’їхалися по району.

РєРёСЂРґР°
В штабі Олександра Пирожика розповідають, що виборчий процес проходить без інцидентів. Працівники штабу кажуть, що слідкують за своїми агітаторами, аби ті не клеїли плакати в заборонених місцях.

Начальник штабу Руслан Ковальчук розповідає, що запланували ще 15 зустрічей із виборцями з кандидатом.

DSC_0188

 

В штабі Юрія Кулачека розповідають про свою роботу. Обіцяють не вішати листівки на стовпах, а тільки у відведених для цього місцях. Особливих проблем під час передвиборної гонки не зауважили.

Ольга ВАЛЯНІК