У Луцьку відкрили пам’ятну дошку загиблому на Сході Віктору Мандзику

У Луцьку на будівлі Управління служби безпеки України у Волинській області відкрили меморіальному дошку співробітнику управління Віктору Мандзику, який загинув 21 березня 2015 року у Волновасі.

Відкриття дошки відбулося 8 липня.

На відкриття дошки прийшла мама загиблого Ольга Олександрівна, співробітники управління, міський голова та представники духовенства.

Владика Михаїл, який освятив дошку, нагадав, що важливо не коли ти помер, як прожив життя. Віктор Мандзик виконав свій чоловічий обов’язок – захистив Батьківщину ціною свого життя. Владика додав, що люди живуть, допоки їх пам’ятають, тож відтепер кожен, хто буде проходити повз управління, згадуватиме Героя, який без вагань пішов захищати землю своїх батьків. Михаїл нагадав, що варто цінувати Героїв, поки вони живі та ходять поряд з нами, а не лише після втрати

Начальник УСБУ у Волинській області Юрій Фелонюк пригадав Віктора як життєрадісну людину та висловив співчуття матері, яка втратила єдиного сина. Міський голова Микола Романюк додав, що нічим не замінити втрату родині, яка дала Україні ще одного Героя. Співчуття висловив й начальник підрозділу, у якому служив Мандзик.

Ольга Олександрівна подякувала усім, що не забувають про її сина.

«Моє життя перетворилося на пекло. Це не забути, не заїсти і не запити», – сказала мама.

Право відкрити дошку надали бійцям «Альфи», які перебували разом із бійцем у момент загибелі.

Віктор Мандзик був співробітником СБУ з 2009 року, активно займався спортом – був майстром спорту з боксу та кандидатом у майстри спорту кікбоксингу, кращим стрільцем «Альфи» та членом команди управління із рукопашного бою. Мандзик перебував у зоні антитерористичної операції із січня 2015 року, загинув 21 березня під час затримання вантажу, який злочинці намагалися провезти через зону зіткнення. Це були останні дні відрядження – вже у квітні Мандзик мав повертатися додому.

Зараз справа знаходиться в суді. Дружина Віктора перебуває у Волновасі, де триває засідання. «Дружина не хоче смерті цих людей, але хоче реального покарання длялюдей, які вчинили ці дії стосовно її  чоловіка», – зазначив начальник УСБУ у Волинській області Юрій Фелонюк.

.