Волинь: трьох неповнолітніх підозрюють в контрабанді цигарок

Прикордонники відділу «Рівне» Луцького загону затримали чотирьох українців, троє з яких виявились неповнолітніми, яких підозрюють у контрабанді.

Про це повідомив начальник прес-служби Олег Личковський, ‒ пише Волинська газета.

Вранці прикордонний патруль на контрольно-слідовій смузі виявив сліди людини, що вели в бік кордону. Вже за кілька хвилин порушника затримали на березі Західного Бугу. Тепер перевіряється його причетність до переміщення контрабанди.

За декілька годин залишені у засідці прикордонники на цьому напрямку виявили ще 3 невідомих, які без допомоги плавзасобів перепливали річку із Польщі в Україну. Плавцями виявились 15-річні мешканці Любомля, які відмовились від пояснень, мовляв, заблукали.

Однак враховуючи ситуацію, не виключено, що основним завданням підлітків було ведення прихованого спостереження за діями українських та польських прикордонних нарядів, інформування організаторів контрабанди та перенос ящиків з куривом до транспортного засобу.

Варто зауважити, що втягування неповнолітніх осіб до незаконного переміщення товарів через державний кордон стало для злочинних угруповань нормою, оскільки відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень настає з 16-ти років.

Наразі матеріали щодо трьох нічних плавців направлені до Любомльського відділу Національної поліції для притягнення їх батьків до відповідальності за статтею 184 частина 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей».

Зазначимо, що останнім часом підрозділами загону вже оформлено подібні матеріали стосовно чотирьох неповнолітніх, які спрямовані до відділів Національної поліції. Крім цього, Луцьким прикордонним загоном направлено письмові повідомлення органам місцевого самоврядування, навчальним закладам щодо проведення профілактичних заходів з молоддю, оскільки поряд з протиправною діяльність є безпосередня загроза їх життю та здоров’ю, адже Західний Буг за своєю природою дуже небезпечна річка навіть для підготовлених плавців.