Волинь: на польському кордоні зникли черги

Удвічі зменшилися черги на пункті пропуску через українсько-польський кордон «Устилуг-Зосін».

Це пов’язано з тим, що Республіка Польща тимчасово призупинила дію пунктів угоди про малий прикордонний рух. Попри невдоволення волинян, на кордоні, у порівнянні з Львівщиною, все спокійно, ‒ йдеться в сюжеті Громадського.Волинь.

«Черги зменшилися. Пропускна спроможність пункту пропуску до 500 авто за 12 годин. Нині проїжджає 200», – розповідає перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Пархоменкове» Львівського прикордонного загону Вадим Стецюк.

Люди у черзі обурені. Мовляв, запізно попередили про таке рішення, «перебили» доставку товару, не дають заробляти. З іншого боку визнають, що черга суттєво зменшилася і відповідно кордон перетинають не за кілька годин, а за кількадесят хвилин. Дехто вважає, що такі дії з боку Польщі ‒ це перший крок до обмеження в’їзду у ЄС. Мовляв, згодом буде впроваджений жорсткий візовий режим.

Керівник візового відділу Консульства Республіки Польща консул Міхал Богдановіч запевняє, що такі санкції не спрямовані проти конкретних громадян, а здійснюються виключно з метою безпеки. З 4 липня до 2 серпня польський уряд вчинятиме усі безпекові заходи, адже у цей період в Польщі відбудеться саміт НАТО, а також Всесвітні Дні Молоді, на які приїде Папа Римський Франциск. Саме ж скасування малого прикордонного руху є тимчасовим.

Окрім цього, поляки дозволяють власникам автівок із польськими реєстраційними номерами здійснювати транзит через кордон без штрафів. Тобто, водії можуть перетинати кордон з боку Польщі і їх просто повертатимуть без будь-яких санкцій.

До слова, подібні санкції впроваджені у всіх країнах членах-ЄС, які межують із країнами не членами Союзу.