Це не моє, ‒ луцький нардеп про «донецькі вибори»

Нардеп від Луцька Ігор Лапін заявив, що не голосуватиме за закон про «особливий статус Донбасу» та проведення там виборів.

Про це він заявив в ефірі телеканалу Newsone.ua.

«Розумієте, якщо називати речі своїми іменами. Перше читання. Європа тисне ‒ не тисне. Санкції, продовження, відтягнути строк… Допомогти армії, Збройним силам стати, як кажуть, на ноги, окріпнути і так далі. Це ще можна було якось зрозуміти. Друге читання ‒ я не зрозумію. Це моя особиста позиція», ‒ каже Лапін.

За словами нардепа, в суспільстві запущені процеси, які намагаються вплинути на голосування за закон. «Я думаю, що справа не в тому, що треба якось фізично погрожувати, чи якось там зараз ми зберемо 100-тисячний мітинг чи 10-тисячний мітинг. Ці процеси вже відбуваються в західних регіонах. Скрізь збираються якісь круглі столи, робочі групи, збори підписів. Кожен округ вже до свого мажоритарника, там вже їх нагинають, смсками: «Хоч не вздумай!» ‒ каже він.

«Розумієте, тобто, мене не треба за це агітувати. Я сказав, я можу голосувати за подібні речі тільки за однієї умови: покажіть мені, як проводити агітацію на мера Луганська. От я з батальйону «Айдар, я б хотів би взяти участь. Я не хочу бути мером, але хоча би взяти участь у цьому процесі. Біля луганської СБУ там стати, провести агітацію. Якщо хтось бачить цей формат, в тому числі і з європейських партнерів, вони ж самі не бачать можливості такої роботи…» ‒ переконаний Лапін.

«Тому, на превеликий жаль, із дуже хорошою ідеєю децентралізації, така нібито смачна цукерка, а в ній всередині є така начинка «ДНР» «ЛНР»… Це не моє. Якщо хтось хоче попробувати ‒ хай голосує, я не буду», ‒ підсумував Лапін.